fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Dr A. Dąbrowski: Marksista nie może żyć bez wroga. Słyszymy hasło: „To jest wojna” skierowane do nas, katolików. Kościół jest najlepszym „chłopcem do bicia”

Mamy pewien rodzaj wojny nie tylko kulturowej, ale wojny, w której demoluje się kościoły. Marksista, komunista nie może żyć bez wroga. Jeżeli tego wroga nie ma, to musi go sobie znaleźć. Kościół jest najlepszym „chłopcem do bicia”. Widzimy, że wszystko idzie w kierunku, aby wymazać i potępić pamięć Kościoła, aby wypchnąć go ze sfery społecznej, kulturowej. Słyszymy hasło: „To jest wojna” skierowane do nas, katolików – mówił dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W środę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego w diecezji radomskiej. 69-letni kapłan na początku marca został ciężko pobity. W następstwie odniesionych ran przeszedł operację. Zmarł w 43 roku kapłaństwa. [czytaj więcej] 

Gość „Aktualności dnia” wskazywał, że agresja wymierzona w Kościół i osoby wierzące, a także akty wandalizmu oraz profanacje miejsc i symboli świętych zdarzają się coraz częściej. [czytaj więcej]

Do licznych profanacji dochodziło również po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. [czytaj więcej] 

– Przyzwyczailiśmy się do tego, że pewne środowiska lewicowe nawet w kościele atakowały hierarchów kościelnych oraz ruchy i stowarzyszenia, które w kwestii społecznej sprzeciwiały się ideologii neomarksistowskiej. (…) Byliśmy świadkami obcięcia dłoni figurze Matki Bożej w Częstochowie, pomazania murów świątyni, których musieliśmy bronić. Widzimy, że to wszystko idzie w kierunku, aby wymazać i potępić pamięć Kościoła, aby wypchnąć go ze sfery społecznej, kulturowej. (…) Słyszymy hasło: „To jest wojna” skierowane do nas, katolików. Mamy pewien rodzaj wojny nie tylko kulturowej, ale wojny, w której demoluje się kościoły. Nie bierze się pod uwagę wynikającej z konstytucji ochrony uczuć religijnych wierzących – podkreślał dr Artur Dąbrowski.

Gość Radia Maryja, poszukując przyczyny ataków wyznawców ideologii neomarksistowskiej na Kościół, powołał się na słowa rosyjskiego filozofa – Nikołaja Bierdiajewa.

– Nikołaj Bierdiajew, który był na początku wyznawcą marksizmu, kiedy zobaczył jego zło, mówił, że marksista, komunista nie może żyć bez wroga. Jeżeli tego wroga nie ma, to musi go sobie znaleźć. Kościół jest najlepszym „chłopcem do bicia”. On jest ostatnią ostoją normalności w Europie, w cywilizacji, a rewolucja musi wejść we wszystkie płaszczyzny, włącznie z Kościołem. Musi go rozsadzić od środka. Musi dojść do tego, aby właściwie rozumiane Kościół i kapłaństwo zostały wymazane, wyrzucone z pamięci – zwracał uwagę prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Zdaniem dr. Artura Dąbrowskiego mamy do czynienia z tworzeniem zupełnie nowego człowieka.

– Powróciliśmy do Księgi Rodzaju, oczywiście nierozumianej przez neomarksistów. Chcą stworzyć człowieka, który będzie wolny od religii. (…) Człowiek ma być uwolniony od potrzeby autorytetu, od autentycznej religii, gdzie w katolicyzmie jest Pełnia Objawienia, a kolebką wiary – rodzina. Stąd totalne uderzenie w rodzinę. (…) Dąży się także do tego, żeby zohydzić bycie kapłanem, aby młodzi ludzie nie szli w kapłaństwo, które dzisiaj w przekazie lewicowym jest utożsamiane tylko i wyłącznie z pedofilią i byciem złym człowiekiem. Jeżeli chcesz być kapłanem, to musisz być otwarty, respektować wszystkie postulaty rewolucji kulturowej, bo wtedy cię nie opiszą w gazecie – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Środowiska liberalno-lewicowe coraz częściej podnoszą postulat, aby znieść kary za obrazę uczuć religijnych. Tymczasem Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy kobiety, które w okolicach kościoła naklejały naklejki ze sprofanowanym wizerunkiem Madonny z Dzieciątkiem Jezus z aureolami w kolorach środowisk LGBT. [czytaj więcej]

– Tęcza ruchu LGBT (…) oznacza zupełnie co innego niż biblijna tęcza i jej symbolika. (…) Skoro wszyscy względem prawa mamy być równi, to dlaczego w jakimś sensie nas się dyskryminuje? Dlaczego w społeczeństwie demokratycznym  narzucany jest dyktat mniejszości? (…) Ubrani w szaty socjalistów komuniści wymyślają takie prawa, żeby za ich pomocą walczyć z religią, żeby wyplenić całkowicie chrześcijaństwo z przestrzeni społecznej – ocenił prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.   

Całą rozmowę z dr. Arturem Dąbrowskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl