fot. twitter.com/DariuszMatecki

[TYLKO U NAS] D. Matecki: Liczymy, że kolejne środowiska w Polsce wystąpią w obronie TV Trwam i Radia Maryja

Prosimy o reakcję. (…) Prosimy przede wszystkim o to, żeby pan prezydent wypowiedział się w tym temacie i zareagował na te haniebne czyny, bo inaczej się tego nie da określić, kiedy ktoś próbuje kneblować usta w zasadzie największym katolickim mediom w naszym kraju. (…) Taka inicjatywa nie jest pierwsza. To jest inicjatywa ze Szczecina, ale z podobną inicjatywą wystąpili już senatorowie, m.in. senator Jan Maria Jackowski; wystąpili również rolnicy. Liczymy, że kolejne środowiska w Polsce wystąpią w obronie TV Trwam, wystąpią w obronie Radia Maryja – mówił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Dariusz Matecki, radny Szczecina z Solidarnej Polski.

W minioną środę w Szczecinie Solidarna Polska z Pomorza Zachodniego, Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu oraz przedstawiciele tutejszej Rodziny Radia Maryja zorganizowali konferencję prasową w obronie Fundacji „Lux Veritatis”.

– Uważamy, że dzieje się wielka niesprawiedliwość. Pamiętam rok 2012, kiedy w Szczecinie uczestniczyliśmy w protestach w obronie TV Trwam. Wówczas na ulice miast wychodziły tysiące ludzi w całej Polsce, w Szczecinie również. Dzisiaj, w czasach pandemii, jest to niestety niemożliwe, ale znów widzimy ataki na media związane z Radiem Maryja: Telewizję Trwam, „Nasz Dziennik”, samo Radio Maryja, Fundację „Lux Veritatis” i po prostu nie możemy na to pozwolić. Dzisiaj nie robi tego rząd, dzisiaj robią to fundacje, stowarzyszenia pozarządowe, które są finansowane z pieniędzy zagranicznych, w tym z pieniędzy, które pochodzą z zagranicznych rządów – wskazał Dariusz Matecki.

Zagraniczne rządy przekazują pieniądze organizacjom, które podejmują działania w celu zniszczenia Kościoła katolickiego w Polsce – wyjaśnił gość „Aktualności dnia”.

– Są to działania, które po prostu wzywają do niszczenia Kościoła katolickiego w naszym kraju. A Radio Maryja, cała Rodzina Radia Maryja, jest częścią Kościoła w Polsce, tą częścią, która ma swój określony przekaz, która dociera do milionów ludzi w naszym kraju. Po prostu uważamy, że to, co się stało, czyli próba zamknięcia ust całemu temu środowisku jest haniebna i trzeba stanąć w obronie Fundacji „Lux Veritatis” i całego środowiska Radia Maryja – akcentował samorządowiec.

Radny Szczecina z Solidarnej Polski przypomniał, że Stowarzyszenie Watchdog Polska domaga się zajęcia sprzętu Fundacji „Lux Veritatis”: telefonów, komputerów, dokumentów. Dodał, że przypomina to sytuację sprzed kilku lat, gdy ABW weszło do redakcji tygodnika „Wprost”, próbując siłą odebrać laptopa redaktorowi Sylwestrowi Latkowskiemu.

– Musimy walczyć o to, żeby media w Polsce były wolne, żeby media w Polsce mogły po prostu mówić prawdę. I to nie tylko żeby media lewicowe były wolne, ale również te konserwatywne, prawicowe, żeby mogły po prostu mówić to, co uważają, zapraszać, kogo chcą. Być może Radio Maryja jest od wielu lat solą w oku środowisk lewicowych, które uważają, że mają pełen dostęp do mediów i tylko one mogą mieć pełen dostęp do mediów. Z tym się nie zgadzam i dlatego protestowaliśmy – wyjaśnił prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Uczestnicy konferencji zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zainteresował się sprawą nękania Fundacji „Lux Veritatis” przez Watchdog Polska.

– Prosimy o reakcję. Dokładnie rok temu pomagaliśmy – jako środowiska związane z Solidarną Polską, z Radiem Maryja – przy kampanii pana prezydenta Andrzeja Dudy, więc prosimy przede wszystkim o to, żeby pan prezydent wypowiedział się w tym temacie i zareagował na te haniebne czyny, bo inaczej się tego nie da określić, kiedy ktoś próbuje kneblować usta w zasadzie największym katolickim mediom w naszym kraju. Cały list jest również do wiadomości pana premiera Morawieckiego i pani Elżbiety Witek, marszałek Sejmu. To nie jest pierwsza taka inicjatywa. To jest inicjatywa ze Szczecina, ale z podobną inicjatywą wystąpili już senatorowie, m.in. senator Jan Maria Jackowski; wystąpili również rolnicy. Liczymy, że kolejne środowiska w Polsce wystąpią w obronie TV Trwam, wystąpią w obronie Radia Maryja – zaznaczył gość Radia Maryja.

Dariusz Matecki wyraził nadzieję, że tym tematem zainteresują się nie tylko politycy, ale również media publiczne.

– Liczymy, że ten temat pojawi się również w mediach publicznych, że będzie to temat dyskusji nie tylko nad wolnością mediów, ale ogólnie nad podejściem do Kościoła katolickiego, ponieważ w ciągu ostatnich lat widzimy nasilającą się falę nienawiści w stosunku do całego Kościoła katolickiego w naszym kraju. (…) Robią to media, które mają potężne zasięgi, które mają potężne finansowanie – wskazał Radny Szczecina z Solidarnej Polski.

Całą rozmowę z Dariuszem Mateckim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [TUTAJ].

 

 

radiomaryja.pl

drukuj