fot. facebook.com/Czesław Hoc

[TYLKO U NAS] C. Hoc: Chcemy mieć silną drużynę po to, by Polska była zauważona w Europie

Wybory do PE są związane z reformą wymiaru sprawiedliwości. Przecież reformę wymiaru sprawiedliwości tak naprawdę zatrzymuje nam PE. Musimy to dokończyć. Nie może być państwa w państwie. Musimy walczyć o bezpieczeństwo energetyczne Polsce. Chodzi więc o Nord Stream, Baltic Pipe, gazoport w Świnoujściu – powiedział w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja europoseł PiS Czesław Hoc.

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało, którzy politycy otrzymali pierwsze i drugie miejsca na listach PiS-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na liście są między innymi wicepremier Beata Szydło, były szef MSZ Witold Waszczykowski czy obecni europosłowie – Jadwiga Wiśniewska i Zdzisław Krasnodębski, a także przedstawiciele obecnego rządu – Joachim Brudziński i Anna Zalewska.

– Należy to odczytywać w sposób jednoznaczny – to bardzo roztropna decyzja, że na liście są członkowie obecnego rządu. Do PE muszą iść osoby z charyzmą, wytrwałe w bojach politycznych, z doświadczeniem i walczących o swój region. Te osoby wiedzą, co to jest polityka międzynarodowa i spójna polityka w PE oraz wiedzą, jak walczyć w UE – wyjaśnił Czesław Hoc.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował listę PiS jako ucieczkę i pogodzenie się z porażką w wyborach parlamentarnych.

– To pokazuje, że my jesteśmy skonsolidowani. Jesteśmy jedną drużyną. Nie było żadnych kłótni czy intryg. To była decyzja całego obozu, jednogłośna, podjęta w głębokiej przyjaźni. Zdajemy sobie sprawę, że ta drużyna ludzi doświadczonych musi pracować na rzecz Polski. UE powinna uczyć się Polski i tożsamości narodowej, którą tak kochamy. Chcemy mieć silną drużynę po to, by Polska była zauważona w Europie – wskazał polityk.

Jakie znaczenie mają nadchodzące wybory?

– Są związane z reformą wymiaru sprawiedliwości. Przecież reformę wymiaru sprawiedliwości tak naprawdę zatrzymuje nam PE. Musimy to dokończyć. Nie może być państwa w państwie. Musimy walczyć o bezpieczeństwo energetyczne Polsce. Chodzi więc o Nord Stream, Baltic Pipe, gazoport w Świnoujściu. Kolejna sprawa to migracja uchodźców. Jeszcze niedawno straszono nas, że będziemy płacić ogromne pieniądze za to, że nie będziemy ich przyjmować do Polski. Bardzo ważna jest tez kwestia odbudowy gospodarki morskiej. Można wymieniać jeszcze wiele innych – zaznaczył Czesław Hoc.

Całość rozmowy z europosłem Czesławem Hocem w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl