[TYLKO U NAS] B. Szydło: Jestem spokojna o wynik wyborów

Prawo i Sprawiedliwość ma dobrą ofertę dla Polaków. Jestem spokojna o wynik wyborów – powiedziała w rozmowie z red. Piotrem Krupą z TV Trwam wicepremier Beata Szydło. Polityk odniosła się również do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

Polska jest wolnym i demokratycznym krajem, w którym każdy kto chce protestować, ma do tego prawo – powiedziała Beata Szydło, odnosząc się do Marszu Wolności, który przeszedł w sobotę ulicami Warszawy.

Jeżdżę po Polsce, spotykam się z ludźmi i widzę, jakie są nastroje. Ludziom podoba się to, co robi Prawo i Sprawiedliwość, popierają nasze reformy i chcą, żeby Polska się rozwijała i była bezpieczna. Myślę, że warto by było, żeby politycy opozycji, zamiast wzniecać tego typu niepotrzebne zamieszanie, razem z nami usiedli do stołu i kontynuowali reformy, które od 2,5 roku my już przeprowadzamy i je dokończymy. Jestem spokojna o wynik wyborczy. PiS ma dobrą ofertę dla Polaków. Obecnie jeździmy po Polsce, żeby z Polakami rozmawiać o tym, co powinniśmy zrobić w przyszłości. Naszym zadaniem jest teraz dobrze służyć Polsce i wygrać kolejne wybory – wskazała wicepremier.

Jestem osobą, która ma dużą pokorę wobec polityki i wyborców, i wiem doskonale, że bez pracy niczego nie osiągniemy – dodała.

Dzisiaj zadaniem polityków PiS jest kontynuowanie tego, co robimy już od lat, a od 2,5 roku w rządzie, a więc pracować, realizować program, dotrzymywać słowa. Jeżeli popełniamy błędy, to wyciągać z nich wnioski i więcej ich nie popełniać. Musimy iść do przodu – zaznaczyła była premier.

Polityk odniosła się również do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

To jest bardzo trudna sytuacja. Wielokrotnie już apelowaliśmy, ażeby zakończyć ten protest. Mam nadzieję, że tak się stanie. Rozumiem trudną sytuację osób, które są w Sejmie. Jeżdżąc po Polsce i rozmawiając o sytuacji osób niepełnosprawnych, okazuje się, że tych problemów jest tak wiele, że musimy to zrobić systemowo. Jak mówiliśmy od początku przy okazji tego protestu, trzeba zmienić system. Na to potrzebny jest czas i nad tym pracujemy – powiedziała Beata Szydło.

Myślę, że najpilniejsze postulaty protestujących zostały już zrealizowane – dodała.

Premier Morawiecki zadeklarował, że będziemy podwyższać rentę socjalną do wysokości minimalnej pensji. Takie działania już zostały podjęte. Mamy również przygotowaną propozycję do szerszego dostępu do różnego rodzaju rehabilitacji czy potrzebnego dla tych osób sprzętu czy urządzeń. To są konkretne sprawy. Wiem, że być może to nie jest wszystko, czego te osoby potrzebują, ale jeszcze raz chce podkreślić, że dzisiaj najważniejsza jest zmiana systemu. Myślę, że niebawem tę kwestię zakończymy – zaznaczyła była premier.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl