fot. twitter.com/spychalski_b

[TYLKO U NAS] B. Spychalski: Prezydent ogłosi swój pogram podczas kolejnej konwencji

Konwencja, która się odbyła, nie była konwencją programową. To była konwencja inaugurująca kampanię kandydata na urząd prezydenta RP. Od początku mówiliśmy o tym, że odbędzie się kolejna konwencja, podczas której dokonamy podsumowania tego, co udało się zrobić. Pan prezydent zaprezentuje również nowe pomysły na konkretne rozwiązania dla Polski i Polaków – powiedział w poniedziałkowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

W ubiegłą sobotę swój start w majowych wyborach prezydenckich ogłosił obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Sondaże jednoznacznie wskazują na niego jako największego faworyta. Otoczenie prezydenta podchodzi do tych informacji z dystansem.

– Z wielka pokorą podchodzimy do procesu wyborczego. Sytuacja sprzed pięciu lat pokazała, że nikt nie może być pewny wygranej. Trzeba rozmawiać i pokazywać swoją wizję – podkreślił Błażej Spychalski.

Szefową kampanii Andrzeja Dudy została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefową sztabu programowego – była premier Beata Szydło, a szefem sztabu organizacyjnego – europoseł Joachim Brudziński.

– Mamy wyraźny podział w zakresie obowiązków przy kampanii. Jest szefowa kampanii, szef sztabu organizacyjnego, szef sztabu programowego, rzecznik sztabu, jest grupa osób, które są członkami sztabu i osoby, które pracują w kampanii. Najważniejsze decyzje podejmuje pan prezydent, bo to jego kampania – wskazał rzecznik prezydenta.

Prezydent swój start w wyborach zapowiedział podczas konwencji PiS. Pojawiły się jednak zarzuty, że nie przedstawił on wyraźnej, konkretnej wizji państwa.

– Konwencja, która się odbyła, nie była konwencją programową. To była konwencja inaugurująca kampanię kandydata na urząd prezydenta RP. Od początku mówiliśmy o tym, że odbędzie się kolejna konwencja, podczas której dokonamy podsumowania tego, co udało się zrobić. Pan prezydent zaprezentuje również nowe pomysły na konkretne rozwiązania dla Polski i Polaków – wyjaśnił Błażej Spychalski.

Wraz ze zbliżającymi się wyborami rosną emocje z nimi związane. W ślad za tym idzie także szkalowanie politycznych rywali.

– To jest naprawdę okropne. Nie powinno mieć nigdy miejsca. To nie jest dobra droga. Nie powinno się atakować rodziny, najbliższych i używać takich argumentów, które są dzisiaj używane – powiedział gość „Polskiego punktu widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj