fot. PAP/Aleksander Koźmiński

[TYLKO U NAS] B. Kempa o rezolucji ws. ukarania Polski: Unia Europejska postępuje nieodpowiedzialnie w trakcie trwania wojny na Ukrainie

Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą do pozbawienia Polski i Węgier unijnych środków. Sąsiadujemy z krajem, który jest w stanie brutalnej wojny. Nie skończy się ona szybko. Będziemy ponosić tego skutki. Nie rozumiem, dlaczego Unia Europejska postępuje w tak nieodpowiedzialny sposób – powiedziała europoseł Beata Kempa, wiceprezes Solidarnej Polski, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wojna na Ukrainie oraz wyzwania związane z napływem uchodźców nie przeszkodziły Parlamentowi Europejskiemu w przyjęciu rezolucji wzywającej do pozbawienia Polski i Węgier unijnych środków. Dokument zyskał poparcie posłów liberalno-lewicowej opozycji. [czytaj więcej]

– W ciągu trzynastu dni przyjęliśmy ponad 1,2 mln uchodźców. Obecnie jest to dużo więcej. Nie dostaliśmy nawet złotówki na ten cel. Z kolei w ciągu kilku lat Turcja przyjęła ponad 3 mln uchodźców syryjskich i otrzymała 8 mld euro. W naszym przypadku dyskusja idzie w takim kierunku, żeby zabrać pieniądze Polsce. (…) Wszystkie państwa korzystają już z Krajowego Planu Odbudowy. Natomiast Polska nie otrzymała środków, mimo że powinny być natychmiast odblokowane, chociażby z powodu nadciągającego kryzysu humanitarnego – zwróciła uwagę europoseł Beata Kempa.

Unijni urzędnicy podejmują swoje działania wymierzone w Polskę, tłumacząc to brakiem praworządności w kraju nad Wisłą. Rezolucję uderzającą w Polskę i Węgry poparli posłowie związani z Lewicą: Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Leszek Miller, Sylwia Spurek i Róża Thun. Za zagłosowali również Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Magdalena Adamowicz i Jerzy Buzek z Platformy Obywatelskiej. Pozostali posłowie partii Donalda Tuska wstrzymali się od głosu. Byli to: Bartosz Arłukowicz, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Janina Ochojska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski.

– Rezolucję poparło m.in. czterech byłych premierów Polski: Marek Belka, Jerzy Buzek, Włodzimierz Cimoszewicz oraz Leszek Miller. Nie powinno nas to dziwić, bo to zawsze była opcja prorosyjska. Prezentowali oni postkomunistyczne, a nawet komunistyczne rządy. (…) Jeśli nasi byli premierzy oraz obecni europosłowie nie mają refleksji, poczucia odpowiedzialności, to rodzi szereg pytań. Warto się temu przyjrzeć – wskazała wiceprezes Solidarnej Polski.

https://twitter.com/PatrykJaki/status/1501848230983880704?s=20&t=Y1N4Ob7tN6ULB4HtMEab9g

Europoseł Beata Kempa zaznaczyła, że „dyskusja w Parlamencie Europejskim jest nakierowana na tory, żeby ze sobą walczyć i próbować podporządkowywać dane kraje innym państwom członkowskim”.

– Wszystkie lewackie ideologie, które przetaczają się przez Unię Europejską, napotkały tamę na granicy polsko-niemieckiej. Jest wielkie oburzenie, że nie chcemy uznać na przykład tzw. aborcji jako prawa kobiety czy sprzeciwiamy się legalizacji małżeństw homoseksualnych. Będziemy za to ponosić karę pod płaszczykiem rzekomego nieprzestrzegania praworządności – wyjaśniła polityk.

– Sąsiadujemy z krajem, który jest w stanie brutalnej wojny. Nie skończy się ona szybko. Będziemy ponosić tego skutki. Nie rozumiem, dlaczego Unia Europejska postępuje w tak nieodpowiedzialny sposób. To tylko rezolucja, ale ma swoje skutki, dlatego że „urabia” międzynarodową opinię publiczną w przekonaniu, że w Polsce dochodzi do braku przestrzegania praworządności – dodała gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z europoseł Beatą Kempą dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl