fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] B. Gosiewska: Obawiam się, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić Tuskowi jego winy

Donald Tusk doskonale wie, co robił. Oczywiście, ma czego się obawiać. Ja tylko się obawiam, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić mu jego niecne działania zarówno w sprawie Smoleńska, jak i w sprawie Amber Gold – powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja europoseł Beata Gosiewska.

Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk, odnosząc się do sugestii o zablokowaniu porozumienia Polski z KE, powiedział, że są one absurdalne. Zdaniem byłego premiera kwestia pokojowych relacji z Brukselą w sprawie praworządności jest teraz w rękach polskiego rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk wielokrotnie próbował oczerniać obecną partię rządzącą i uniemożliwiać porozumienie Polski z KE. Negatywny lobbing z jego strony powtarza się po raz kolejny. Jak donosi portal RMF24, przewodniczący RE „rozpowiada po Brukseli, że PiS chce go aresztować”.

Możliwe, że te obawy mają związek z procesem Tomasza Arabskiego sądzonego za nieprawidłowości w organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. W poniedziałek Donald Tusk ma złożyć zeznania w tej sprawie.  Jak zapowiedział, stawi się w sądzie. [czytaj więcej]

Europoseł Beata Gosiewska uważa, że obecna postawa Donalda Tuska ewidentnie świadczy o obawie przed możliwymi konsekwencjami popełnionych czynów.

 

– Myślę, że jest to forma obrony, bo wszyscy wiemy, że za rządów Donalda Tuska w Polsce działo się bardzo źle, afera goniła aferę. Do tej pory nikt jeszcze za to nie odpowiedział. Tusk doskonale wie, co robił. Oczywiście, ma czego się obawiać. Ja tylko się obawiam, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić Donaldowi Tuskowi jego niecne działania zarówno w sprawie Smoleńska, jak i w sprawie Amber Gold – powiedziała Beata Gosiewska.

Donald Tusk pytany o doniesienia medialne w sprawie obawy o jego możliwym  aresztowaniu  przy okazji wizyty w Polsce powiedział, że „nie ma w zwyczaju skarżyć się na swój los nikomu”.

RIRM

drukuj