[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Wraz z Marszem 11 listopada weszliśmy w nową erę rozwoju państwa i formacji patriotycznej w Polsce

To był marsz jedności patriotycznej narodu polskiego skutecznie pokazujący, że wraz z marszem weszliśmy w nową erę rozwoju państwa i formacji patriotycznej w Polsce. Marsz, który tworzy nowy początek politycznej historii Polski – zaznaczył Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Antoni Macierewicz przypomniał, że przed marszem, który przeszedł ulicami Warszawy 11 listopada br. media tzw. głównego nurtu pełne były wyzwisk pod adresem Polaków i polskości.

– Pełne były materiałów mających nas sprowokować, pełne były ostrzeżeń, że oto ulicami polskich miast przemaszerują faszyści, a cała Warszawa pełna będzie rasistowskich plakatów; że dojdzie do działań, które porównywane były nieomal z „Nocą kryształową” i działaniami, które mają postawić Polaków poza marginesem współczesnej Europy. Nie było takich złych słów i wyzwisk, jakich by nie użyto, żeby nas jako Polaków sprowokować, za wszelką cenę izolować oraz z góry przesądzić, że będzie to wydarzenie dramatyczne, złe, wykluczające nas ze wspólnoty europejskiej – mówił polityk.

Mieliśmy być na marginesie, poza rzeczywistością europejską, a stało się zupełnie inaczej – podkreślił były szef MON.

– Stało się inaczej dzięki nieprawdopodobnej organizacji, samokontroli, dyscypliny i wielkiej gotowości podporządkowania się autorytetowi państwa polskiego – zaznaczył.

Felietonista Radia Maryja i TV Trwam zwrócił uwagę, iż na marsz zjechało kilkaset tysięcy Polaków – przede wszystkim z wielkich, średnich i małych miast.

– Byli to Polacy, którzy pochodzili z tych właśnie ośrodków, jakie jeszcze dwa tygodnie wcześniej w wyborach często opowiedziały się przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. A tutaj razem stając ramię w ramię w wielkim patriotycznym ruchu pokazały, że są wielką formacją patriotyczną. To pokazuje, jak wielki jest zasób sił i możliwości, który ciągle nie jest przez nas, przez formację patriotyczną zagospodarowany. A może być i musi być zagospodarowany, jeżeli będziemy potrafili skutecznie do Polaków przemawiać, skutecznie razem z nimi rozmawiać – wskazał były minister obrony narodowej.

Na czele i wzdłuż marszu maszerowała kompania honorowa Wojska Polskiego, która reprezentowała wszystkie rodzaje armii Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

– Szła tam dlatego, że była częścią Polaków dumnych ze 100-lecia odzyskania niepodległości (…). To był marsz jedności patriotycznej narodu polskiego skutecznie pokazujący, że wraz z marszem weszliśmy w nową erę rozwoju państwa i formacji patriotycznej w Polsce. Marsz, który tworzy nowy początek politycznej historii Polski. Za to najwyższe wyrazy uznania i podziękowania wszystkim, którzy go organizowali, wspierali, wszystkim, którzy wzięli w nim udział – podkreślił Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj