fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Sojusz niemiecko-rosyjski został rozerwany

NATO jest zjednoczone. Nasi zachodni sąsiedzi zostali zmuszeni do pełnej solidarności i aktywności przeciwko Moskwie. Sojusz niemiecko-rosyjski został więc rozerwany. To fundamentalna zmiana, do której Polska dążyła od dziesiątków lat – powiedział Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

We wtorek w amerykańskiej bazie wojskowej położonej w Niemczech doszło do spotkania przedstawicieli resortów obrony kilkudziesięciu państw. Wziął w nim udział m.in. szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

– W Ramstein podjęto decyzję o jednoznacznym zaangażowaniu NATO w obronę Ukrainy. Podjęto decyzję, że nasi wschodni sąsiedzi będą bronieni bez względu na przebieg wydarzeń. Chociaż Kijów nie jest członkiem Paktu Północnoatlantyckiego, to jego walka przeciwko agresji rosyjskiej jest walką o przyszłość całego świata. Za tym ma iść zdecydowane wsparcie militarne. Będzie ono obejmowało nie tylko broń dostarczaną przez USA czy Polskę, ale także przez państwa, które dotychczas były stanowczym przeciwnikiem wspierania Ukrainy – powiedział Antoni Macierewicz.

– Niemcy zostały zmuszone do pełnej solidarności i aktywności przeciwko Rosji. To fundamentalna zmiana, do której Polska dążyła od dziesiątków lat – dodał.

Jak zaznaczył były minister obrony narodowej, „polityka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która kosztowała go śmierć, dzisiaj wygrała”.

– Sojusz niemiecko-rosyjski został rozerwany. NATO jest zjednoczone. Wszystkie działania Władimira Putina, jak szantaż polegający na próbie powstrzymywania dostarczania gazu do Polski, są nieskuteczne – zaznaczył autor felietonu.

Marszałek senior Sejmu IX kadencji odniósł się także do polsko-ukraińskiej umowy dotyczącej wsparcia eksportu zboża.

– Dzięki temu nawiązujemy nie tylko sojusz polityczny, militarny, ale także gospodarczy, który wiąże nasze państwa. W przyszłości zwiąże także państwa bałtyckie i pozwoli odbudować siłę Europy Centralnej i państw Międzymorza. Dzięki temu odsuniemy agresję rosyjską raz na zawsze – powiedział.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl