fot. Andrzej Hrechorowicz

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o obaleniu rządu J. Olszewskiego: Bezpośrednim pretekstem było to, że rząd nie chciał się zgodzić na dążenia L. Wałęsy, by na trwałe uzależnić Polskę od Federacji Rosyjskiej

Rząd Jana Olszewskiego działał zaledwie sześć miesięcy, podczas których dokonał olbrzymich reform zarówno gospodarczych, politycznych, społecznych, jak i tych, które miały rozpocząć dekomunizację, czyli chodziło o zbudowanie polskiej administracji, a nie kontynuowanie administracji złożonej z ludzi pochodzących z rosyjskiej agentury (…). Bezpośrednim pretekstem obalenia rządu było to, że nie chciał się zgodzić na dążenia Lecha Wałęsy, by na trwałe uzależnić Polskę od Federacji Rosyjskiej – wskazał poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

11 lipca 2022 roku będziemy obchodzić 30. rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego. Poseł Antoni Macierewicz przypomniał, że rząd pod kierownictwem premiera Jana Olszewskiego był pierwszym polskim rządem, który pochodził z woli Polaków.

– Rząd Jana Olszewskiego pochodził z woli narodu, bo był zbiorem ludzi, którzy myśleli o zbudowaniu niepodległej Polski. Nie chciano porozumienia z Rosją czy kontynuacji formacji komunistycznej, chociaż pod kapitalistycznym przykryciem. Chciano niepodległego rządu, który przywróci sprawiedliwość społeczną, własność całemu społeczeństwu, które zostały zepchnięte na margines przez komunistów, który zbuduje silną Polskę, mocną armię i da Polsce gwarancję pokoju oraz bezpieczeństwo – podkreślił były szef MON.

Felietonista zwrócił uwagę, że rząd Jana Olszewskiego rozpoczął proces dekomunizacji Polski.

– Rząd Jana Olszewskiego działał zaledwie sześć miesięcy, podczas których dokonał olbrzymich reform zarówno gospodarczych, politycznych, społecznych, jak i tych, które miały rozpocząć dekomunizację, czyli chodziło o zbudowanie polskiej administracji, a nie kontynuowanie administracji złożonej z ludzi pochodzących z rosyjskiej agentury (…). Bezpośrednim pretekstem obalenia rządu było to, że nie chciał się zgodzić na dążenia Lecha Wałęsy, by na trwałe uzależnić Polskę od Federacji Rosyjskiej – powiedział Antoni Macierewicz.

Polityk zaakcentował, że ludzie, którzy 30 lat temu odegrali antypolską rolę, odgrywają ją do dzisiaj.

– Ludzie, którzy to zrobili, do dzisiaj odgrywają taką samą – antypolską i prorosyjską – rolę, jaką zademonstrowali 30 lat temu, obalając rząd Jana Olszewskiego. Wszyscy pamiętamy słowa Donalda Tuska, kiedy zwrócił się do Lecha Wałęsy i całego zespołu, który przygotowywał zamach na rząd: „Panowie, musimy policzyć głosy. Mamy sojuszników z SLD, PSL, więc wygramy to głosowanie”. Tak się stało. Ten sojusz trwa do dzisiaj. Musimy o tym pamiętać – podsumował gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl