[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Gdybyśmy kontynuowali politykę D. Tuska, stalibyśmy się pomostem, w którym obce interesy zdominowałyby nasz interes narodowy

Dzięki Bogu, że podjęliśmy decyzję o strategicznym sojuszu z USA, bo gdybyśmy kontynuowali politykę Donalda Tuska, zgodnie z którą Polska miała być pomostem między Niemcami a Rosją, to byśmy się stali takim pomostem, po którym nieustannie chodzą obce siły i wojska, a obce interesy zdominowałyby nasz interes narodowy powiedział poseł Antoni Macierewicz w piątkowym wydaniu „Aktualności dnia”.

Rosja ma pięć tygodni, aby powrócić do przestrzegania zapisu traktatu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF). Jeśli się nie dostosuje, NATO będzie zmuszone do odpowiedzi – podkreślił we wtorek sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, kraje związane z Niemcami i Rosją gotowe są w tej kwestii pójść na układ wobec planów Władimira Putina. To – według byłego szefa MON – jest podstawową strukturą sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia.

Dzięki Bogu, można powiedzieć, że latem 2017 roku podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu rozmów ze Stanami Zjednoczonymi o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w polskiej bazie Fort Trump. Została podpisana w tej sprawie umowa przez prezydenta Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa, dzięki czemu możemy być bezpieczni. Widać wyraźnie, że zbliżenie rosyjskoniemieckie mogłoby doprowadzić do zagrożenia niepodległości naszego kraju, tak jak dziś zagraża nie tylko niepodległości Ukrainy, ale również bezpieczeństwu militarnemu całej Europy – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślił gość Radia Maryja, prezydent Donald Trump – podpisując umowę z Polską – umocnił bezpieczeństwo naszego państwa, gwarantując wsparcie militarne ze strony Stanów Zjednoczonych w razie zagrożenia.

Dzięki Bogu się stało, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 roku. Dzięki Bogu, że podjęliśmy decyzję o strategicznym sojuszu z USA, bo gdybyśmy kontynuowali politykę Donalda Tuska, zgodnie z którą Polska miała być pomostem między Niemcami a Rosją, to byśmy się stali takim pomostem, po którym nieustannie chodzą obce siły i wojska, a obce interesy zdominowałyby nasz interes narodowy. Dziś Europa Środkowa we współpracy z NATO i Stanami Zjednoczonymi jest bezpieczna – dodał rozmówca.

Całość rozmowy z udziałem Antoniego Macierewicza można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj