[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Atak na pomnik w Jersey City związany jest z tym, że jest on monumentem potępiającym ludobójstwo dokonane przez Sowietów

Atak na pomnik w Jersey City jest związany z tym, że to jest monument w centrum cywilizowanego świata, w centrum największej potęgi świata, potępiający zbrodnie ludobójstwa, dokonaną przez Sowietów, dokonaną przez rosyjski komunizm – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej w latach 2015-2018 odniósł się do podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy 447, która – jak zauważył – została wcześniej co prawda poparta przez amerykański Kongres, jednak niewielką różnicą głosów.

Polityk skrytykował bierność polskiego MSZ w tej sprawie.

– Polonia zbiera się, żeby ją zaskarżyć do Sądu Najwyższego, a polska dyplomacja mówi: „E tam, nie zwracajmy na nią uwagi, ona nie ma żadnego znaczenia”. To szokujące. To naprawdę jest wstrząsające. Ta ustawa bije nie tylko w Polskę i w możliwość zrujnowania naszej gospodarki, ale w honor, dumę i poczucie własnej godności całej Polonii, rozsianej szeroko po świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych – akcentował poseł.

Minister Jacek Czaputowicz i jego resort powinien wesprzeć Polonię w tej kwestii – podkreślił Antoni Macierewicz.

– Polska dyplomacja ma wesprzeć Polonię w jej walce. To jest jej podstawowy obowiązek. Myślę, że pan minister spraw zagranicznych musi to zrozumieć, jeżeli chce spełniać swoją funkcję zgodnie z obowiązkami, jakie na niego spadają, jeżeli chce wypełniać swoje rzeczywiste zadania – zaznaczył.

Wiceprzewodniczący PiS podziękował zarówno Konsulowi Generalnemu w USA, jak również wspierającym Polonię Amerykanom. Na tym przykładzie widać, że dochodzi do przebudzenia się świata amerykańskiego – powiedział.

– To dobrze, że Konsul Generalny w Stanach Zjednoczonych wspiera demonstrację, która się będzie wkrótce odbywała w Jersey City w obronie Pomnika Katyńskiego. Dziękujemy za to. To dobrze, tak powinno się dziać, ale dziękujemy przede wszystkim naszym amerykańskim sojusznikom. (…) Widzimy też, że świat amerykański, nie tylko polski, budzi się, bo rozumie, że mamy tutaj do czynienia nie tyle nawet z problemem ataku na polskość, której się zarzuca antysemityzm, co jest absurdem wobec narodu, który uratował najwięcej Żydów (…), ale to jest także atak związany z tym, że tak jak Pomnik Katyński w Jersey City, mamy do czynienia z atakiem ze względu na to, że pokazujemy zbrodnie rosyjskie – wyjaśnił polityk.

Minister obrony narodowej w latach 2015-2018 zwrócił uwagę na związek pomiędzy atakami na pomnik w Jersey City a zbrodniami dokonanymi przez Sowietów w Katyniu.

– Atak na pomnik w Jersey City jest związany z tym, że to jest monument w centrum cywilizowanego świata, w centrum największej potęgi świata, potępiający zbrodnie ludobójstwa, dokonaną przez Sowietów, dokonaną przez rosyjski komunizm. Spójrzmy na to, co się teraz dzieje, z tej perspektywy. To tam właśnie jest źródło działań antypolskich, które dzisiaj zalewają cały świat, a celem jest izolowanie Polski od świata zachodniego – wskazał Antoni Macierewicz.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl