fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Musimy bronić młodych Polaków przed przemycanymi w sieci i książkach treściami

Ruszyła akcja ,,SOS dla rodziny”, która ma na celu działanie przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Chodzi o to, aby bronić młodych Polaków przed przemycanymi w sieci i książkach treściami (…). Ważne jest, żeby nie dopuścić do tego, aby ktokolwiek uzewnętrzniał swoje popędy seksualne wobec całego społeczeństwa – powiedział na antenie Radia Maryja w piątkowych ,,Aktualnościach dnia” Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu ,,Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Rusza akcja ,,SOS dla rodziny”. W ramach kampanii mają być organizowane konferencje i spotkania, na których eksperci będą ostrzegać rodziców przed genderowymi treściami.

– Mamy w tej chwili sytuację, kiedy z jednej strony, obowiązują niewypowiedziane traktaty, które wrzucają nasz kraj w strefę działań związanych z LGBT, środowiskami homoseksualnymi itd., np. konwencja stambulska. Z drugiej strony, samorządy, opierając się na tego typu dokumentach, konwencjach i wykorzystujący bardzo często dobrze przygotowane ośrodki zachodnie, które mają olbrzymie pieniądze na propagandę swoich treści w Polsce, korzystają z tej oferty. Jest także strona rodziców, którzy nie do końca wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi i słyszą tylko, jak jedni mówią, że to coś złego, a inni, że dobrego – mówił Andrzej Jaworski.

Chcemy powiedzieć jak wygląda prawda, ponieważ teraz wydaje się niektórym, że jak wychodzi jeden czy drugi polityk i mówi, że jest homoseksualistą związanym z ruchem LGBT, to wydaje się, że to jest jakaś norma – zaznaczył przewodniczący Rady Instytutu ,,Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

– To nie jest norma, lecz coś nienormalnego, że próbuje się tworzyć świat podziału, klasyfikacji, jakie kto ma orientacje seksualne. Próbuje się nam wmówić, że jest to jeden z głównych tematów i powinniśmy całym sercem otworzyć się na to, że ktoś idzie ulicami i mówi o tym, co go seksualnie zaspokaja, jakie ma orientacje i dlaczego jest to takie wspaniałe (…). Warto zaznajomić się z osobami, które tworzą te ruchy, warto znaleźć informacje na temat ikon tych ruchów, czyli Larrego Brinkina oraz Waltera Lee Williamsa – wskazał przewodniczący.

Z jednej strony, środowiska homoseksualne, LGBT, itp. mówią o formie prześladowań, dyskryminacji, że są osobami, które doświadczają przemocy. Z drugiej strony, kwestie orientacji wysuwają jako główną oś swojej osobowości. Człowiek może być heteroseksualny, bądź homoseksualny, ale orientacja nie jest wyznacznikiem tego, jaki, kto jest.

– Oczywiście, że nie ma to znaczenia, podobnie jak to, czy ktoś chodzi na ryby, zbiera znaczki, czy uprawia taki lub inny sport. Są to rzeczy niezależne od siebie (…). Ważne jest, żeby nie dopuścić do tego, że jeśli ktoś jest nawet prezydentem jakiegoś miasta lub wiceprezydentem, bądź posłem, senatorem i ma potrzebę uzewnętrzniania swoich seksualnych popędów, to żeby stała się to norma dla całego społeczeństwa. Mnie nie interesuje to, jakie orientacje mają ludzie, których mijam na ulicy – podkreślił Andrzej Jaworowski.

Akcja ,,SOS dla rodziny” dopiero nabiera tempa, ale jest już spory odzew telefoniczny.

– Nasza akcja ma kilka celów. Jednym z nich jest budowanie wspólnoty osób, które są odpowiedzialne za to, co będzie dalej z polskimi dziećmi, młodzieżą. Żebyśmy nie byli bierni, musimy pewne treści propagować. Dzisiaj jest to bardzo trudne, ponieważ treści są przemycane w popularnych filmach, serialach oraz książkach (…). Tylko wtedy, kiedy zaczniemy walczyć o to, aby przywrócić normalność w tej sferze, jesteśmy w stanie osiągnąć sukces i doprowadzić do tego, aby nasze rodziny, dzieci oraz młodzież nie były zagrożone. Zachęcamy do współtworzenia akcji wszystkich, którzy chcą organizować tego typu spotkania (…). Jest podany numer, pod którym można się kontaktować (…). Od wczorajszego ogłoszenia akcji mieliśmy już zgłoszenia z prawie 80 miejscowości (…). Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu 502-227-746 – zachęcił gość piątkowych ,,Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z Andrzejem Jaworskim w piątkowych ,,Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj