fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] A. Bielan: Ataki na prezydenta ze strony części radykalnej lewicy są absolutnie niezrozumiałe. Andrzej Duda jako strażnik konstytucji zrobił tylko to, co każdy prezydent na jego miejscu powinien był zrobić

Małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej – tak dokładnie brzmi art. 18 polskiej konstytucji. Ataki na pana prezydenta ze strony części bardzo radyklanej lewicy są czymś absolutnie niezrozumiałym. Prezydent jako strażnik konstytucji, jako strażnik przestrzegania prawa, zrobił tylko to, co każdy prezydent na jego miejscu powinien był zrobić – powiedział w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.

W środę prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny. Zakłada ona wsparcie finansowe a także gwarancję kontynuacji programów, które zostały już wprowadzone, czyli np. program Rodzina 500 plus. Takie działanie prezydenta wywołało oburzenie ze strony środowisk lewicowo-liberalnych.

Adam Bielan przypomniał, że ochrona polskiej rodziny to jeden z zapisów zawarty w obowiązującej w Polsce konstytucji z 1997 roku, którą tworzyli politycy rządzącej wówczas lewicy.

– Przypomnę, że polska konstytucja, pisana zresztą przecież przez środowiska lewicowe, m.in. przez Aleksandra Kwaśniewskiego, 20 lat temu przewiduje w art. 18 ochronę polskiej rodziny, rozumianej jako ochronę małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Takie małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej – tak dokładnie brzmi art. 18 polskiej konstytucji. Ataki na pana prezydenta ze strony części bardzo radyklanej lewicy są czymś absolutnie niezrozumiałym. Prezydent jako strażnik konstytucji, jako strażnik przestrzegania prawa, zrobił tylko to, co każdy prezydent na jego miejscu powinien był zrobić – wyjaśnił gość „Aktualności dnia”.

Kandydaci lewicowo-liberalni chcą przeprowadzić w Polsce rewolucję obyczajową i wprowadzić rozwiązania sprzeczną z polską ustawą zasadniczą – akcentował rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.

– Widać wyraźnie, że nasi oponenci, przede wszystkim  kandydaci głównych, centrolewicowych partii, Platformy Obywatelskiej – bo trzeba już jasno powiedzieć, że PO przeszła na bardzo mocno lewicowe pozycje za sprawą Rafała Trzaskowskiego – kandydat Robert Biedroń, wspierany przez środowiska lewicy, oni robią wszystko, żeby przeprowadzić w Polskę radyklaną rewolucję obyczajową i doprowadzić do wprowadzenia rozwiązań w żaden sposób niezgodnych z polskim porządkiem konstytucyjnym. Znamy oczywiście tzw. plan Rabieja, czyli najbliższego współpracownika Trzaskowskiego wiceprezydenta Warszawy, który zapowiedział tzw. etapowanie, czyli powolne oswajanie Polaków z wizją adopcji dzieci przez pary homoseksualne poprzez wprowadzenie najpierw ustawy o związkach partnerskich, później legalizację tzw. małżeństw homoseksualnych, a na końcu adopcję dzieci przez te tzw. małżeństwa homoseksualne – przypomniał polityk.

Europoseł PiS zwrócił uwagę, że Karta Rodziny to nie tylko sprzeciw wobec „radykalnie lewicowej inżynierii społecznej”.

– To jest zestaw obietnic, programów, które już istnieją i będą utrzymane, będą rozwijane, ale chcemy też zaproponować nowe rozwiązania, które mają umocnić polską rodzinę, zarówno pomoc finansową dla polskiej rodziny – programy, które już istnieją: program 500 plus, Dobry Start, 300 plus czy Mama plus, ale także przez wprowadzenie zupełnie nowych programów wsparcia m.in. bonu turystycznego na każde dziecko w wysokości 500 złotych – zaznaczył Adam Bielan.

Gość Radia Maryja podkreślił, że kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski jest bardzo niewiarygodny w kwestii dotrzymywania swoich obietnic, co pokazuje podczas swojej kadencji jako prezydent Warszawy.

– Złożył szereg bardzo konkretnych obietnic, zarówno obietnic inwestycyjnych, jak i obietnic dotyczących wsparcia dla polskich rodzin – złożył m.in. obietnicę darmowych miejsc w żłobkach. My wykazywaliśmy dwa dni temu na konferencji prasowej, co z tych obietnic zostało. Tak naprawdę na 79 konkretnych obietnic, które Rafał Trzaskowski miał zrealizować do końca ubiegłego roku, zrealizował zaledwie pięć, maksymalnie do siedmiu – w zależności od tego, jak to policzyć, więc zdecydowanie mniej niż 10 proc. tego, co deklarował. Tu jest pytanie o wiarygodność Rafała Trzaskowskiego jako polityka. Oczywiście, różne rzeczy można deklarować w kampanii wyborczej, ale później jest pytanie, czy polityk te swoje obietnice wypełnia. Chyba nawet najbardziej zaciekli krytycy obozu Zjednoczonej Prawicy i prezydenta Andrzeja Dudy muszą przyznać, że nie było w polskiej historii obozu politycznego, który w takim stopniu by wypełniał obietnice – stwierdził rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.    

Całą rozmowę z europosłem Adamem Bielanem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [TUTAJ].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl