[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Życzę nam pięknych, wspaniałych, radosnych obchodów święta stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Życzę nam pięknych, wspaniałych, radosnych obchodów święta stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałbym, żebyście się wszyscy państwo zgromadzili pod biało-czerwonymi flagami, żebyśmy mogli być razem – mówił w czwartkowym programie „Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezydent RP Andrzej Duda.

– Życzę moim rodakom takiego wszelkiego powodzenia i wszelkiego dobra. Bardzo szeroko rozumianego dobra osobistego, szczęścia w rodzinach, zdrowia, tego, co człowiekowi jest potrzebne w takim codziennym życiu po to, żeby mógł spokojnie pracować, po to, żeby mógł spokojnie żyć. Jako prezydent życzę, aby nasza Ojczyzna rozwijała się jak najlepiej. Życzę, żeby miała odpowiedzialne władze, które będą dobrze prowadziły polskie sprawy, polskie interesy, które będą dbały o polskie społeczeństwo tak, żeby Polacy stawali się społeczeństwem coraz bardziej zamożnym, żyjącym w coraz lepszych warunkach, żeby w jak największym stopniu likwidować ubóstwo i żeby Polacy mogli żyć spokojnie, żeby nie musieli się martwić jak związać koniec z końcem od pierwszego do pierwszego, jak się to czasem mówi. Żebyśmy byli państwem bezpiecznym, żeby nikt w Polsce nie musiał się obawiać o to, że zostanie napadnięty, że ktoś go obrabuje na ulicy, czy zrobi mu jakąś krzywdę i żeby Polacy się też nie musieli obawiać, że zostaniemy napadnięci z zewnątrz przez jakiegoś przeciwnika, który będzie chciał znowu likwidacji polskiego państwa, tak jak stało się kiedyś – powiedział prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę, że wszyscy musimy pracować dla dobra państwa polskiego.

– Życzę nam wszystkim, żeby sprawy polskie były dobrze prowadzone. Życzę nam wszystkim, żebyśmy umieli dobrze budować naszą Ojczyznę, żebyśmy działali w naszej Ojczyźnie odpowiedzialnie. A na najbliższe dni, życzę nam pięknych, wspaniałych, radosnych obchodów święta stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałbym, żebyście się wszyscy państwo zgromadzili pod biało-czerwonymi flagami, żebyśmy mogli być razem. Ja planuje 11 listopada być też z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. Wierzę w to głęboko, że wszystkie uroczystości, które będą się w naszym kraju w tym dniu odbywały, będą piękne, udane i za organizację jeszcze raz wszystkim tym, którzy je organizują, władzom lokalnym, bardzo serdecznie dziękuję. Zapraszam też do Warszawy na centralne uroczystości, kto może przyjechać z biało-czerwoną flagą na plac marsz. Józefa Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza na godz. 12.00, żeby razem odśpiewać hymn. Proszę, żebyście państwo wszędzie, gdzie będziecie, o 12.00 ten hymn razem wszyscy wspólnie odśpiewali, żebyśmy go razem odśpiewali. Proszę, żebyśmy byli razem na uroczystościach, żebyśmy stanowili tę jedność, żeby tę jedność pokazywać ponad wszelkimi podziałami, bo myślę, że w tym dniu jest to po prostu zwyczajnie ważne – zaakcentował prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl