fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Andruszkiewicz: Polska nie ma żadnych znamion państwa autorytarnego. Zarzuty ONZ są polityczne

Polska jest krajem, w którym nie ma więźniów politycznych, manifestacje polityczne nie są rozbijane przez policję, więc nie ma żadnych znamion państwa autorytarnego – akcentował Adam Andruszkiewicz, poseł koła Wolni i Solidarni, podczas rozmowy z red. Szymonem Kozupą z TV Trwam News. Polityk wskazał również, iż rząd PiS prowadzi najbardziej prospołeczną politykę w historii III RP.

Rada Praw Człowieka ONZ opublikowała raport dotyczący polskiego wymiaru sprawiedliwości. W dokumencie zarzuca się Polsce m.in. naruszanie standardów demokracji, takich jak trójpodział władzy. Wysłannik Organizacji Narodów Zjednoczonych Diego Garcia-Sayan stwierdził, że w przypadku naszej Ojczyzny „lekarstwo okazało się gorsze niż choroba, tocząca wymiar sprawiedliwości”.

– To są zarzuty stricte polityczne, dlatego że w Polsce żadna praworządność nie jest łamana. Jak widzimy, obywatele w Polsce cieszą się wolnością, a wymiar sprawiedliwości musi być naprawiony. Większość Polaków uważa, że musimy dokonać głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości. Jeśli poruszamy się w ramach systemu demokratycznego, jak rozumiem, w demokracji rządzi większość obywateli. Polscy obywatele przyznali demokratyczny mandat dla Prawa i Sprawiedliwości, aby mógł reformować m.in. wymiar sprawiedliwości. W mojej opinii, gremia międzynarodowe powinny to po prostu uszanować. Polska jest krajem, w którym nie ma więźniów politycznych, manifestacje polityczne nie są rozbijane przez policję, więc nie ma żadnych znamion państwa autorytarnego – powiedział Adam Andruszkiewicz.

W Sejmie odbyło się dziś głosowanie nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej. Polityk wskazał, że takie działanie opozycji jest szczytem hipokryzji – i to nie pierwszy raz.

– Rząd PO i PSL był wielokrotnie mniej wrażliwy na sprawy społeczne. Można wprost powiedzieć, że nie interesował się biedą polskich rodzin. Sam pamiętam takie sytuacje za rządów poprzedniej ekipy, kiedy mieliśmy głodne dzieci w szkołach, które pytały rano nauczycielkę, kiedy będzie obiad. Po prostu były niedożywione. Dzisiaj rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi najbardziej prospołeczną politykę w historii III RP – zaznaczył parlamentarzysta.

RIRM

drukuj