Tydzień ewangelizacyjny w Walencji

W Walencji trwa tydzień ewangelizacyjny „Zbudować nowe miasto”. Biorą w nim udział dziesiątki młodych osób…

“Zbudować nowe miasto” (*Construir la nueva ciudad*) – pod takim hasłem trwa siedmiodniowa akcja ewangelizacyjna w archidiecezji Walencja w Hiszpanii. Dziesiątki młodych ludzi głoszą słowem i czynem ewangelię Jezusa w różnych miejscowościach.

Uroczyste posłanie młodych misjonarzy miało miejsce w bazylice Matki Bożej. Ks. abp Carlos Osoro przypomniał im, że chodzi o “budowanie Królestwa Bożego, ale na sposób Jezusa Chrystusa”. Ci, którzy wezmą udział w misji “pójdą tak jak pierwsi uczniowie: bez torby, bez laski, bez sandałów, bez pieniędzy – chcę, aby to doświadczenie wynagrodził wam sam Pan”, powiedział ks. abp Osoro.

Grupy młodzieży zostały wysłane do różnych miejscowości w archidiecezji. Przez cały tydzień młodzi biorą udział w animacji liturgicznej w parafiach, odwiedzają chorych i osoby starsze,  a także rodziny z problemami, pomagają w Caritas i w ośrodkach charytatywnych. Ponadto prowadzą katechizację dzieci i młodzieży. Szczególnym wydarzeniem tygodnia ewangelizacji ma być “Nightfever”: w nocy z piątku na sobotę młodzi wyjdą na plaże w Gandía i na ulice miasta Aldaia ze zgaszonymi świecami; zaproszą spotkanych rówieśników, aby weszli do kościoła, zapalili świecę i przez chwilę pomodlili się przed Najświętszym Sakramentem.

“Zbudować nowe miasto” to projekt Nowej Ewangelizacji skierowany do młodych. Jego inicjatorem jest abp Carlos Osoro z Walencji, który chce, by nowe pokolenia przekazywały radość Ewangelii w swojej miejscowości lub tam,

gdzie zostaną posłane. Tydzień ewangelizacyjny zakończy się w najbliższą niedzielę uroczystą mszą w bazylice Matki Bożej w Walencji.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl