(fot. PAP)

Tusk o jutrzejszym expose

Premier Donald Tusk ma dziś przedstawić Radzie Ministrów główne założenia jutrzejszego wystąpienia w Sejmie. Przed posiedzeniem rządu planowane jest spotkanie kierownictw PO i PSL.

Sam premier zapowiedział, że jego wystąpienie w piątek ma dotyczyć dotychczasowych działań jego gabinetu oraz planów na 2013 rok  „z perspektywą na całą kadencję”.

Premier Donald Tusk będzie nam składał kolejne obietnice, w sytuacji gdy nie spełnił poprzednich – mówi poseł Przemysław Wipler.

Podczas pierwszego expose Donald Tusk złożył nam 195 obietnic. Spełnił jedną na pięć; i to często takie naprawdę niewielkiej wagi. Obiecywał nam, że podatki będą szły tylko w dół. Miało być tanie przyjazne państwo, miało być mniej urzędników a mamy 20 tyś. nowych etatów urzędniczych i 10 miliardów wydanych na nowych urzędników. Jeszcze rok temu słyszeliśmy o tym, że będzie jak w Norwegii, że dochody z gazu łupkowego będą przeznaczane na tłuste emerytury dla Polaków.  Mamy wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia – dodał poseł.

Premier powiedział, że nie przewiduje rekonstrukcji rządu. O tym, że takowa powinna nastąpić, a co najmniej, że powinien zostać odwołany minister finansów mówi poseł Eugeniusz Kłopotek z PSL – partii, która razem z PO tworzy koalicję rządową.

Może okazać się, że koalicjanci nie zgadzają się w wielu innych sprawach, stąd zapewne dzisiejsze spotkanie kierownictw PO i PSL przed wystąpieniem premiera.

– Mogą być poważne zgrzyty, zmiany które chce zapowiadać w piątek Donald Tusk.  Te zmiany mogą być po prostu nie przyjęte, niezaakceptowane przez koalicjanta, czyli przez PSL – powiedział poseł Przemysław Wipler.

 

Wypowiedź pos. Przemysława Wiplera:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj