fot. https://pixabay.com/pl/photos/beach-rodzina-zabawa-rozrywka-1867271/

Turystyczny Fundusz Zwrotów

223 mln złotych – tyle wypłacono z Turystycznego Funduszu Zwrotów podróżnym, których imprezy turystyczne odwołano z powodu pandemii – poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. UFG 22 marca zakończy rozpatrywanie wniosków o zwrot.

Powołana we wrześniu tzw. druga tarcza turystyczna wprowadziła kilka rozwiązań mających pomóc branży turystycznej w czasie pandemii. Jednym z nich jest Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczonym Funduszu Gwarancyjnym. To z niego wypłacane są turystom pieniądze za odwołane przez pandemię wycieczki.

Wnioski o zwrot środków za odwołane imprezy złożyło 298 przedsiębiorców i ponad 111 tys. osób. Do tej pory, kilkuset tysięcy turystom zwrócono z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ponad 223 mln zł.

Fundusz szacuje, że łączna kwota wypłacanych środków nie przekroczy 230 mln zł, z puli 300 mln zł, którymi dysponuje Turystyczny Fundusz Zwrotów. Rzecznik Funduszu Damian Ziąber poinformował, że obecnie wypłacane są ostanie środki i wysyłane powiadomienia na konta podróżnych.

W przypadku części wniosków występują rozbieżności między tym, co podali podróżni, a informacjami przekazanymi przez przedsiębiorców turystycznych. Podróżni będą mieli dwa tygodnie na poprawienie wniosków lub kontakt z przedsiębiorcą turystycznym i wyjaśnienie wątpliwości.

Treści wysłanych przez Fundusz powiadomień są dostępne po zalogowaniu się na uprzednio założone konto użytkownika w Portalu Turystycznego Funduszu Zwrotów. Rozpatrywanie wniosków o zwrot zakończy się 22 marca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego [tutaj]. 

TV Trwam News

drukuj