Trzy ofiary zamachu przed siedzibą policji w Kairze

Przed siedzibą policji w centrum Kairu doszło dziś rano do zamachu z użyciem samochodu pułapki. W wyniku eksplozji zginęły co najmniej trzy osoby, a 35 zostało rannych – poinformowały władze. To drugi atak na egipskie siły bezpieczeństwa w ciągu doby.

Wybuch był tak silny, że słychać go było w kilku dzielnicach Kairu. Częściowo zniszczył on fasadę siedziby policji – relacjonuje AFP. Nad centrum stolicy Egiptu unosił się dym.

Świadek, na którego powołuje się agencja Reuters, twierdzi, że po eksplozji słyszał strzały. Egipska telewizja państwowa podała, że według świadków po wybuchu nieznani napastnicy zaczęli strzelać w stronę okolicznych budynków.

To drugi atak na egipską policję w ciągu ostatniej doby. W czwartek rano pięciu egipskich policjantów zostało zabitych, a dwóch raniono w ataku na punkt kontrolny w mieście Bani Suwajf, położonym na południe od Kairu.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, pierwszego szefa państwa wybranego w wolnych wyborach, w Egipcie wzrosła liczba zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa.

Od odsunięcia Mursiego od władzy policjanci i żołnierze zabili podczas demonstracji ponad 1000 jego zwolenników. Stronnicy Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi, zaplanowali na dziś protesty przeciwko obaleniu szefa państwa i ubiegłotygodniowemu referendum w sprawie nowej konstytucji.

Do dzisiejszego zamachu na siedzibę policji doszło w przeddzień trzeciej rocznicy wybuchu rewolucji, w wyniku której obalony został dyktator Hosni Mubarak. Był on szefem państwa od 1981 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl