fot. PAP/EPA

Egipt: dwóch policjantów zginęło w eksplozji w centrum Kairu

Dwóch policjantów zginęło w wyniku eksplozji, która miała miejsce w poniedziałek w centrum Kairu. Sprawca wybuchu nie żyje – poinformowało w komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych Egiptu.

Resort poinformował, że eksplozja była samobójczą detonacją. Została spowodowana przez mężczyznę, który był ścigany przez policję od piątku, gdy usiłował zaatakować patrol policyjny w zachodniej części Kairu. W poniedziałek został zatrzymany, ale podczas aresztowania zdetonował materiał wybuchowy, który miał przy sobie.

W poniedziałkowym zamachu rannych zostało także trzech policjantów i trzy osoby cywilne.

Egipt walczy z radykalną islamską partyzantką, która dokonała wielu ataków, głównie na półwyspie Synaj, gdzie armia prowadzi od roku zakrojoną na szeroką skalę ofensywę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl