fot. pixabay.com

Trwają kontrole prowadzone przez urzędników Krajowej Administracji Skarbowej

W wakacje kontrolerzy Krajowej Administracji Skarbowej są obecni w miejscowościach turystycznych. Sprawdzają, czy smażalnie ryb, lodziarnie i pensjonaty używają kas fiskalnych, a także wystawiają paragony.

Trwa akcja „Lato 2022”. Jej celem jest zwalczanie szarej strefy w branży turystycznej. Urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej sprawdzają m. in., czy w lokalach gastronomicznych wydawane są paragony.

– Tak naprawdę ten niewielki kawałek papieru, jakim jest wydruk fiskalny, paragon fiskalny z jednej strony daje nam gwarancję naszych praw konsumenckich, np. kiedy chcemy złożyć reklamację, (…) ale z drugiej strony jest potwierdzeniem tego, że sprzedawca, u którego kupuję towar czy też usługę, jest uczciwy – powiedziała Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

W wakacje urzędnicy skarbówek kontrolują miejscowości turystyczne. Sprawdzają, czy smażalnie ryb, lodziarnie i pensjonaty używają kas fiskalnych, a także czy wystawiają paragony.

– Jako urzędnicy wchodzimy do takiej siedziby i wtedy sprawdzamy, czy dany podmiot posiada kasę fiskalną, dokonujemy zakupu albo patrzymy, czy klient przed nami, który dokonywał zakupu, dostał paragon fiskalny – wyjaśniła Magdalena Kupis z Urzędu Skarbowego Poznań- Nowe Miasto.

Urzędnicy  przypominają, aby zabierać paragon nawet przy drobnych zakupach. Mamy wtedy pewność, że zapłacony przez nas podatek trafi do budżetu państwa. Kontrolerzy skarbowi za brak wydania paragonu dokumentującego sprzedaż nakładają surowe mandaty.

– To są kwoty, które są ogólnie dostępne na stronie podatki.gov.pl i mieszczą się w widełkach od 300 do 3 000 złotych – wskazała Magdalena Kupis.

W ubiegłym roku urzędnicy skarbowi dokonali prawie 62 tysięcy kontroli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl