fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

KAS wykryła ok. 2 ton nielegalnego tytoniu na terenie zakładów przemysłowych w Mrągowie. Skarb Państwa mógł stracić 1,5 mln zł

Warmińsko-mazurska KAS wykryła ponad 2 tony suszu i krajanki tytoniowej na terenie zakładów przemysłowych w Mrągowie – poinformowała rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek. Dodała, że gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek Skarb Państwa mógłby stracić ok. 1,5 mln zł.

„12 maja 2020 r. KAS wykryła na terenie Mrągowa prawie 1,9 tys. kg suszu tytoniowego i 421 kg krajanki tytoniowej. W kartonach zapakowany był susz przeznaczony do dalszej obróbki. Część towaru, gotowej krajanki tytoniowej, była popakowana w worki strunowe. Na miejscu zabezpieczyliśmy maszynę do cięcia tytoniu oraz gotówkę 12,5 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie osoby zajmujące się przetwarzaniem tytoniu” – przekazała Anita Wielanek.

Oceniła, że gdyby zatrzymany tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 1,5 mln zł z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl