fot. PAP

Trwa ,,okrągły stół” ws. osób niepełnosprawnych

W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbywa się obecnie tzw. okrągły stół w sprawie wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

To pierwsze z serii spotkań, których efektem ma być wypracowanie mapy drogowej dotyczącej kompleksowego systemu pomocy dla niepełnosprawnych i ich opiekunów.

W spotkaniu biorą udział opiekunowie dzieci i osób dorosłych niepełnosprawnych, którzy przerwali akcje protestacyjne. Są również obecni Przedstawiciele rządu, parlamentu, prezydenta i organizacji pozarządowych.

Resort zapowiedział, że będzie to pierwsze z serii spotkań, których efektem ma być wypracowanie „mapy drogowej” dotyczącej wsparcia niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Marzena Kaczmarek, opiekująca się dorosłą osobą niepełnosprawną, podkreśliła, że od tych rozmów zależy czy protest będzie kontynuowany.

– Jeżeli nasze postulaty nie zaczną być uwzględniane i nikt z nami nie będzie chciał w dalszym ciągu rozmawiać to z powrotem wrócimy, w takiej czy w innej formie. Jednak w tej chwili nie będziemy o tym myśleć. Musimy poczekać do tego ,,okrągłego stołu” i zobaczyć co z tego wyniknie – oznajmiła Marzena Kaczmarek. 

Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych podkreślają, że powinni mieć takie same prawa oraz podobne świadczenia jak opiekunowie dzieci.

RIRM

drukuj