fot. https://twitter.com/NFOSiGW

Trwa nabór wniosków na dopłaty do zakupu e-pojazdów

Ruszył nabór wniosków na dopłaty do zakupu e-pojazdów. O środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogą się ubiegać m.in. samorządy i organizacje. Rozpoczynający się nabór stanowi ostatni komponent programu „Mój elektryk”, którego budżet to 700 mln zł. Wsparcie polega na częściowej refundacji kosztu zakupu zeroemisyjnego auta do kwot określonych w programie. Dofinansowanie obejmie samochody osobowe oraz dostawcze, a także pojazdy kategorii L.

O wysokości dotacji dla poszczególnych pojazdów mówił wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Artur Lorkowski.

– Jeżeli chodzi o samochody osobowe, to podstawowa stawka wsparcia wynosi 18 750 złotych. Jeśli samorząd, przedsiębiorca lub inna organizacja zadeklaruje określony roczny przebieg w wysokości 15 tys. kilometrów, wówczas wsparcie rośnie do 27 tysięcy złotych. Analogiczna sytuacja jest w przypadku pojazdów dostawczych. Podstawowa stawka wsparcia wynosi 50 tys. zł, a jeśli zostanie zadeklarowany określony przebieg, wówczas wsparcie może wzrosnąć do 70 tys. zł, jednak nie więcej niż 30 proc. wartości pojazdu – powiedział Artur Lorkowski.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 września 2025 r., o ile wcześniej nie wyczerpie się budżet. Dofinansowaniem mogą być objęte tylko fabrycznie nowe pojazdy lub zakupione i zarejestrowane przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km.

Wcześniej Narodowy Fundusz uruchomił dotacje dla osób fizycznych na zakup aut osobowych, a także do leasingu oraz najmu długookresowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl