Trwa kampania społeczna „Porozmawiajmy o Zdrowiu Prokreacyjnym”

W ramach kampanii „Porozmawiajmy o Zdrowiu Prokreacyjnym” można uzyskać nieodpłatną pomoc online w Poradni Zdrowia Prokreacyjnego. To pierwsza w Polsce poradnia „w sieci”, gdzie każdy może uzyskać wsparcie z zakresu prokreacji i profilaktyki zaburzeń zdrowia. Akcja trwa do końca października 2022 roku.

ulotka

Poradnia prowadzona jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny. Nieodpłatne porady są udzielane  bezpośrednio za pośrednictwem platformy Zoom, Google Meet oraz poczty elektronicznej.

Jak twierdzą twórcy kampanii, poradnia to wyjątkowa przestrzeń do rozmów m.in. o nauce samoobserwacji cyklów miesiączkowych, interpretacji wskaźników płodności czy planowaniu oraz odkładaniu poczęcia.

– W ramach kampanii będziemy prowadzić rozmowy o tym, co ważne w życiu kobiety i pary, w klimacie wyjątkowego kontaktu, troski i wiedzy w zakresie szeroko rozumianego zdrowia prokreacyjnego – poinformowali pomysłodawcy i założyciele Poradni Zdrowia Prokreacyjnego.

– Chociaż zdrowie prokreacyjne może kojarzyć się głównie z problemami związanymi ze sferą intymną oraz seksualnością, jest to jednak zagadnienie znacznie szersze, które dotyczy m.in. pokwitania i przekwitania, płodności i niepłodności, planowania rodziny, zdrowia podczas ciąży, porodu i połogu –   dodali.

Poradnia to dobra alternatywa dla tych, którzy nie mają możliwości uzyskać wsparcia stacjonarnie.

– Otworzyliśmy poradnię online, aby osoby prowadzące obserwacje objawów płodności miały dostęp do specjalistów, bez względu na miejsce zamieszkania. W ten sposób chcemy budować i powiększać kapitał społeczny w zakresie płodności, prokreacji i profilaktyki zaburzeń zdrowia – przekonują twórcy poradni.

Więcej informacji o poradni na: https://pogaduchyozdrowiu.psnnpr.com

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny jest organizacją pozarządową, zajmującą się upowszechnianiem rzetelnej wiedzy dotyczącej płodności ludzkiej i jej fizjologicznych uwarunkowań na różnych etapach życia kobiety oraz nauczaniem metod rozpoznawania płodności, pomocnych w diagnostyce i terapii wielu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego. Stowarzyszenie promuje postawy poszanowania każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, bez względu na etap rozwoju i sytuację społeczną. Wspiera także małżeństwa borykające się z problemem niepłodności, a także prowadzi edukację prozdrowotną.

Poradnia Zdrowia Prokreacyjnego została sfinansowana z Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NoweFio na lata 2021-2030.

 

Anna Palembas

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl