fot. arch

Trwa cykl wykładów ks. dr. hab. Dariusza Oko dot. ideologii gender

W czterech miastach Polski odbywają się wykłady poświęcone tematyce związanej z ideologią gender. Cykl referatów prowadzi ks. dr  hab. Dariusz Oko.

Pierwsze spotkanie, adresowane do księży z diecezji drohiczyńskiej, miało miejsce w ubiegłą sobotę 24 maja, w Wyższym Seminarium Duchownym  w Drohiczynie. W swoim wykładzie ks. Dariusz Oko nakreślił, czym jest ideologia gender i jakie są jej zagrożenia. Duchowni dowiedzieli się również, jak Kościół może stawić opór temu zjawisku.

Podczas prelekcji ks. Oko sygnalizował, że ideologia gender jest wielkim zagrożeniem dla całej cywilizacji chrześcijańskiej. O zagrożeniu tym decyduje pięć elementów: gender jest programem politycznym zmierzającym do zmiany zachowań seksualnych ludzi, opiera się na brutalnej seks-deprawacji dzieci, łączy się z chorobliwą propagandą homoseksualizmu a jego agitatorzy wykazują ateistyczna pogardę dla człowieka. Jego celem jest władza absolutna i rewolucja cywilizacyjna.

Kościół ma śmiertelnych wrogów, którzy chcą nas unicestwić. Kiedyś nas unicestwiali na drodze mordowania, a teraz robi się to poprzez zmianę świadomości ludzi. Dokonuje się to poprzez media, które mają tak zmienić świadomość ludzi, żeby wybrali ich jako polityków, a kiedy będą mieć władzę polityczną, to będą mieć jeszcze większe możliwości. Ich cel to władza absolutna – zaznaczył ks. dr hab. Dariusz Oko.

27 maja, duchowny gościł także w Nowym Sączu. Wykład zatytułowany ,,Gender – od tolerancji do totalitaryzmu” zorganizowany został przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana”.

W niedzielę 1 czerwca ks. dr hab. Dariusz Oko spotka się z mieszkańcami Opola. Prelekcja rozpocznie się o godz. 15:15 w Auli Starej Uniwersytetu Opolskiego.

Ostatni wykład z tego cyklu odbędzie się w poniedziałek, 2 czerwca, na Uniwersytecie Wrocławskim. Początek o godz. 17:30.

RIRM

źródło: NaszDziennik.pl

drukuj