Toruń: trwa budowa kompleksu rekreacyjnego na Bydgoskim Przedmieściu

Dwa baseny letnie dla dorosłych i młodzieży, a także plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do piłki siatkowej – tak ma wyglądać kompleks rekreacyjny na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Koszt inwestycji to blisko 2,4 mln zł. Prace budowlane potrwają do połowy czerwca.

„Na Bydgoskim Przedmieściu, obok Centrum Konferencyjnego Park budujemy baseny letnie. Będzie to kompleks podobny do tego, który od lat funkcjonuje na Skarpie. W jego skład wejdą 2 baseny dla dorosłych i młodzieży oraz jeden dla dzieci. Przy basenach powstanie również plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do piłki siatkowej” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pierwszym etapem inwestycji była wycinka 24 drzew.

„Została ona dokonana zgodnie z decyzją Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W tym przypadku inwestor nie dokona nowych nasadzeń, za to wpłacił do Urzędu Miasta Torunia kwotę w wysokości 43 490 zł” – informowała Magdalena Winiarska z Urzędu Miasta Torunia.

Wylane zostały już także płyty betonowe, które będą podstawą dla trzech niecek basenów. Powstaje także budynek socjalny – z drewna.

Toruńskie baseny letnie mają mieć od 6 na 12 do 12 na 25 metrów oraz od 0,6 do 1,5 m głębokości w zależności od przeznaczenia dla różnych grup wiekowych. Inwestycja obejmuje również m.in. zaprojektowanie i wykonanie trawników, chodników oraz ścieżki rowerowej, budynków oraz instalacji dla pomieszczeń kasowych, sanitarnych, przebieralni czy mobilnego punktu gastronomicznego.

W ramach kompleksu rekreacyjnego powstaną także plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do gry w siatkówkę. Kwota zapisana na ten cel w miejskim budżecie na 2018 rok to blisko 2,4 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl