fot. Paweł Skraba

Tłumy dzieci na zajęciach Otylii Jędrzejczak w Toruniu

Ponad tysiąc młodych adeptów pływania wzięło w tym roku udział w cyklu zajęć Otylia Swim Tour. Ostatni odcinek projektu odbył się w sobotę w Toruniu, gdzie w sali gimnastycznej i na pływalni ćwiczyło blisko 150 dzieci.

Z roku na rok widać, że dzieci pływają coraz lepiej. Mam głęboką nadzieję, że nasze wskazówki pomagają im się rozwijać i stawać się lepszym każdego dnia – mówi Szymon Kujat, jeden z trenerów ze sztabu Otylii Jędrzejczak. – Zaczynamy standardowo rozgrzewką, a później bierzemy na warsztat od ćwiczeń podstawowych do bardziej zaawansowanych. By zwłaszcza te ostatnie dały dzieciakom dużo do myślenia.

Jak zawsze podczas Otylia Swim Tour, także w Toruniu rodzice młodych adeptów pływania mogli spotkać się z dietetykiem i psychologiem sportowym.

Chciałam się dowiedzieć, jak sobie radzić ze stresem przed zawodami i jak prawidłowo się odżywiać przed zawodami. Czy chcę żeby syn został pływakiem? Jeśli on będzie chciał to będziemy go wspierać, by mógł realizować swoje pasje i marzenia – mówiła pani Arleta, mama jednego z uczestników Otylia Swim Tour w Toruniu

Jestem bardzo zadowolona ze spotkań z rodzicami w tym roku, zresztą w poprzednich latach również byłam. Mam poczucie, że często widzę te same twarze, co oznacza, że rodzice są zainteresowani edukacją. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam następne spotkania – dodała Beata Mieńkowska, psycholog sportowa współpracujący od lat z Otylią Jędrzejczak.

W sumie w 2018 roku w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Otylia Swim Tour w sześciu miastach – Chorzowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Krakowie, Łodzi i Toruniu – udział wzięło ponad tysiąc dzieci.

Te liczby robią wrażenie, bo to jest ponad tysiąc młodych adeptów pływania i prawie dwa tysiące rodziców. Jestem bardzo zadowolona, że ten projekt tak się rozwinął, że jest duże zainteresowanie i miast, które chcą nas gościć, i dzieci, które chcą ćwiczyć. Jestem dumna z naszych działań w 2018 roku, oczywiście w ramach Otylia Swim Tour, bo to nie jest jeszcze koniec naszych projektów w tym roku – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Mistrzyni olimpijska z Aten podkreśla, że wielką siłą Otylia Swim Tour jest sztab trenerski.

Team, który stworzyłam w Fundacji Otylii Jędrzejczak to doskonała wiedza trenerska i olbrzymie doświadczenie. To właśnie podróżując po Polsce nasi trenerzy przekazują młodym adeptom pływania i ich rodzicom – dodała.

Uczestnicy toruńskiej imprezy nie ukrywali, że uwielbiają pływać.

Ja mam codziennie treningi, bo chodzę do klasy sportowej, a oprócz tego chodzę jeszcze na zajęcia dodatkowe. Mój tata wiele opowiadał mi o Otylii, jak startowała, jakim stylem pływała. Wiem, że była mistrzynią olimpijską, mistrzynią świata i mistrzynią Europy – mówił Igor, jeden z młodych adeptów pływania, którzy ćwiczyli w Toruniu.

Zajęcia odbywały się na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu, a dzieci, poza bardzo ciekawymi zajęciami, dostały też bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. firmy Marwit, BelVita i Jurajska. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza w Toruniu współfinansowana była ze środków Miasta Toruń.

Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/Sport.RIRM

drukuj