Tegoroczny Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany

W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany – informują organizatorzy. Doroczna manifestacja rozpocznie się w środę 11 listopada o godz. 14.00 przy rondzie Romana Dmowskiego.

W tym roku Marsz Niepodległości odbędzie się pod hasłem „Nasza cywilizacja, nasze zasady”. Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy zdecydowali o tym, by przemarsz zastąpić przejazdem przez stolicę.

– Zapraszamy uczestników Marszu Niepodległości, żeby w tym roku przyjechali samochodami, motorami, również rowerami, aby była to manifestacja komunikacyjna. Rozumiemy sytuację w Polsce. Mieliśmy wiele próśb od naszych sympatyków, uczestników wcześniejszych edycji Marszu Niepodległości o to, by zmienić formułę. Biorąc pod uwagę argumenty i nie chcąc być wpisanym w narrację lewicy, która podejmuje działania antypaństwowe, anarchistyczne, podjęliśmy taką decyzję – mówi prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

W ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie wyraził zgody na organizację Marszu Niepodległości. Powołał się przy tym na negatywną opinię sanepidu.

Organizatorzy Marszu Niepodległości odwołali się od tej decyzji w sądzie. Sąd okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie, jednak sprawa trafiła do drugiej instancji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl