fot. pixabay.com

Tatry: Wypadek w rejonie Morskiego Oka; taternik trafił do szpitala

Ratownicy TOPR przy użyciu śmigłowca przetransportowali do zakopiańskiego szpitala poszkodowanego taternika, który uległ wypadkowi, wspinając się w rejonie tzw. Buli pod Bandziochem w Masywie Mięguszowieckich Szczytów nad Morskim Okiem.

Mężczyzna doznał urazu nogi i nie był w stanie kontynuować swojej wyprawy. Został wciągnięty na pokład śmigłowca i trafił do szpitala na dalsze leczenie – wyjaśnił ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.

W Tatrach panują trudne, typowo zimowe warunki. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Dokładnie czwartek przypada 18. rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w Tatrach. 28 stycznia 2003 roku na szlak prowadzący na Rysy w kierunku Morskiego Oka zeszła potężna lawina śnieżna porywając licealistów z Tychów. Pod zwałami śniegu zginęło wówczas osiem osób, a kolejna ofiara lawiny zmarła po długim pobycie w szpitalu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl