Tajemnicza transakcja w Amber Gold

Przed upadkiem Amber Gold doszło do tajemniczej transakcji. Marcin P. sprzedał OLT Germany oraz należące do firmy cztery samoloty za 1 euro – poinformowała jedna z telewizji.

Właścicielem zarówno OLT, jak i OLT Germany była firma Amber Gold. Polskie OLT upadło, a niemiecka linia lotnicza nadal funkcjonuje. Stało się możliwe dlatego, że jeszcze przed upadkiem Amber Gold – OLT Germany zostało sprzedane holenderskiej spółce lotniczej. Cena sprzedaży była jednak zadziwiająco niska, bo wynosiła tylko 1 euro. Sprawę bada prokuratura.

To kolejny wątek afery, który potwierdza, że w tej sprawie nie ma żadnych przypadków – powiedział poseł Krzysztof Szczerski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Demokratycznego Państwa Prawa.

Kwestia tej sprzedaży wiąże się z chęcią uniknięcia udziału niemieckich służb wymiaru sprawiedliwości, służb dochodzeniowych Niemiec w aferze Amber Gold. Przypuszczalnie Marcin P. wiedział o tym, że sprawa Amber Gold wyjdzie na światło dzienne, co pokazuje, że sprawa Amber Gold na pewno nie była kwestią dość niefrasobliwego działania jednego człowieka. Wiedza o tym, co się zaraz wydarzy, przemyślane działania pokazują, że w tę sprawę  zaangażowane są znacznie poważniejsze, silniejsze podmioty i osoby niż tylko małżeństwo Marcina P. – powiedział poseł Krzysztof Szczerski.

Ten ostatni ujawniony wątek to strona biznesowa afery. Jest też druga strona tego przedsięwzięcia – strona państwowa.

Wszystko to, co działo się w sprawie Amber Gold, co pokazują też najnowsze fakty sprzedaży spółek lotniczych, które działają w bardzo wrażliwym obszarze jakim jest bezpieczeństwo lotnicze nad Polską, nie sposób nie zauważyć. Tego typu transakcje nie mogą odbywać się w sposób niezauważalny. Kolejne informacje, które do nas docierają pokazują, że sprawa OLT i Amber Gold ukazuje niewydolność państwa lub działanie państwa na rzecz jakiejś grupy interesu. Dlatego komisja śledcza, która miałaby wyjaśnić rolę instytucji państwowych i publicznych w sprawie Amber Gold i OLT jest niezwykle ważna i pilna – dodaje poseł Krzysztof Szczerski.

 

Wypowiedź posła Krzysztofa Szczerskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl