fot. PAP/Tytus Żmijewski

T. Latos: Ciągle nie widzimy propozycji naszej konkurencji

Cały czas nie widzimy propozycji naszej konkurencji, bo o ile Grzegorz Schetyna ogłosił swój „sześciopak” już miesiąc temu, to do dzisiaj nie ma żadnych wyliczeń – powiedział lider bydgoskiej listy wyborczej, prezes okręgu bydgoskiego PiS poseł Tomasz Latos.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Bydgoszczy zaprezentowany został bilbord z głównym hasłem „Dobry czas dla Polski”, który będzie prezentowany w czasie kampanii wyborczej.

„Na bilbordzie są też hasła związana ze zrealizowanymi zapowiedziami PiS. Myśmy słowa dotrzymali, ale jakoś cały czas nie widzimy propozycji naszej konkurencji, bo o ile Grzegorz Schetyna ogłosił swój >>sześciopak<< już miesiąc temu, do dzisiaj nie żadnych wyliczeń. Podobnie inne koalicje jakoś nie chcą przedstawiać swoich propozycji i najważniejszych wyliczeń, które są z tym związane. My oczekujemy twardych danych, twardych wyliczeń, ile te ich różne programy będą kosztowały. My nie oglądamy się na innych, my robimy swoje, realizujemy systematycznie działania w ramach kampanii” – mówił poseł Tomasz Latos.

Lider listy PiS w okręgu bydgoskim zaznaczył, że zbierane są podpisy poparcia pod listami wyborczymi.

„>>Dobry czas dla Polski<< to myślę jest dobre hasło, właściwa pointa tych działań, które PiS podejmowało przez cztery lata” – dodał.

Na czołowych miejscach listy PiS w okręgu bydgoskim znaleźli się również wszyscy dotychczasowi posłowie. Drugie miejsce zajmuje sekretarz stanu w kancelarii premiera Łukasz Schreiber, trzecie – Piotr Król, trzecie – były wiceminister obrony Bartosz Kownacki, a na piątym jest Ewa Kozanecka.

„Teraz kluczowe dla nas jest żeby zebrać podpisy i o to chcemy apelować do mieszkańców okręgu, żeby pomogli nam w zbieraniu podpisów, bo pomimo tego, że kończą się wakacje, to chcielibyśmy je zebrać jak najszybciej, żeby zarejestrować listy. Chodzi o to żebyśmy mogli zacząć oficjalną kampanię wyborczą, bo do tego potrzebne jest spełnienie warunku rejestracji listy” – mówił Piotr Król.

Z kolei Ewa Kozanecka podkreśliła, że przed kandydatami czas bardzo intensywnych spotkań z mieszkańcami.

„Wybory 13 października zdecydują jaki będzie kształt Polski, czy reformy, które przeprowadziliśmy na stałe wpiszą się w krajobraz Polski, czy ten zrównoważony rozwój, wysoki wzrost gospodarczy i jedną z najlepszych w Unii Europejskiej gospodarek zachowamy” – dodała.

W konferencji uczestniczyła również liderka PiS w okręgu kujawsko-pomorskim Marzenna Drab, która na swoim ternie zamyka listę wyborczą do Sejmu.

„O tym, że jesteśmy wiarygodni, Polacy mieli już okazję się przekonać. Zrealizowaliśmy wszytko, co obiecywaliśmy. Teraz zaczyna się nowa kampania z nowymi pomysłami dla Polaków i rozwoju naszej ojczyzny. Nasz program jest żywy i ciągle podlega zamianom. Te rzeczy, które od Polaków będziemy słyszeć, czego będą oczekiwać, to będzie umieszczone w programie, będziemy go o to poszerzać” – powiedziała Marzenna Drab.

PAP/RIRM

drukuj