fot. PAP

Ruszyła Sztafeta Pamięci gen. Buka

Ze Spały wyruszyła III Sztafeta Pamięci Generała Broni Tadeusza Buka, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Biegacze wystartowali z miejsca, gdzie znajduje się grób dowódcy. Bieg ma zakończyć się 19 kwietnia na terenie 24. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu, którą w latach 2002-2005 dowodził gen. Buk.

– To jest 3. sztafeta poświęcona pamięci Generała Broni Tadeusza Buka. Rozpoczęła się ok. godz. 9. Wcześniej uczestnicy złożyli wieniec i zapalili znicze na grobie generała. Sztafeta składa się z 9 odcinków, pokonywać ją będzie etapami 12 żołnierzy – powiedział mjr Piotr Walatek, rzecznik Dowództwa Wojsk Lądowych.

Podczas sztafety uczestnicy spotkają się m.in. z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz z przedstawicielami władz samorządów lokalnych gdzie przedstawią wizerunek Generała Broni Tadeusza Buka.

– W trakcie sztafety uczestnicy będą odbywać spotkania w szkołach i z przedstawicielami władz samorządów lokalnych. W czasie tych spotkań będą przedstawiać postać śp. Generała Broni Tadeusza Buka; będą promować Wojsko Polskie, jak i Wojska Lądowe, a także przybliżą społeczeństwu i młodzieży służbę wojskową – dodał mjr Piotr Walatek.

W uroczystościach bierze udział rodzina tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej gen. Tadeusza Buka.

RIRM

drukuj