Szokujące statystyki bezrobocia w Polsce

GUS podał najnowsze statystyki bezrobocia w Polsce, wynika z nich, że stopa bezrobocia wyniosła w ubiegłym miesiącu 12,4 proc, co oznacza, że blisko 2 miliony osób w Polsce jest bez pracy.

Liczba ta nie uwzględnia osób niezarejestrowanych w urzędach pracy, tych które ze względu na pracę musiały opuścić nasz kraj czy pracujących w tzw. szarej strefie.

Na budującą się strukturę bezrobocia w Polsce z ogromnym niepokojem patrzy Anna Milewska, ekonomistka.

Wczytując się we wskaźniki, wiemy doskonale, że bez pracy jest bardzo dużo ludzi młodych, którzy ukończyli określone kierunki studiów. To jest bardzo niepokojąca informacja. Oni nie dość, że zapominają to czego się nauczyli, to jeszcze nie zdobywają stażów, nie zdobywają doświadczenia –akcentowała Anna Milewska.

GUS wskazuje m.in. na pogorszenie nastrojów konsumenckich czy spadek nowych zamówień. Ponadto z danych wynika, że wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej kształtuje się obecnie na poziomie niższym od odnotowanego przed miesiącem oraz przed rokiem. Powodów tego jest kilka – dodaje Anna Milewska.

Trzeźwa ocena sytuacji rynkowej wpływa na wyhamowanie inwestycji własnych. W związku z powyższym musimy wziąć pod uwagę zadłużenia samorządów. W tej części były prowadzone bardzo duże inwestycje infrastrukturalne, więc one zostaną od razu przyhamowane. I to są te główne przyczyny, które wpływają na to, że wskaźniki związane z koniunkturą we wrześniu i październiku ulegną pogorszeniu – dodała ekonomistka.

 

Wypowiedź Anny Milewskiej


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl