Szkolenie żołnierzy z ratownictwa wodnego na Wiśle

W miejscowości Wrzawy odbędzie się dzisiaj szkolenie pododdziału 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego z ratownictwa wodnego na Wiśle. Kompania lekkiej piechoty z niżańskiego batalionu weźmie udział w ćwiczeniach z reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Żołnierze Obrony Terytorialnej wspólnie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Gorzyce, będą uczyć się zasad prowadzenia działań przeciwpowodziowych oraz podstawowego zakresu ratownictwa wodnego. Główne szkolenie rozpocznie się o godz. 10.00.

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej. Ich misją jest bronienie i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 tys.

RIRM/por. Witold Sura 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl