Pogodna niedziela na zachodzie kraju; Wschód Polski deszczowy

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu wyżu z rejonu Zatoki Fińskiej, a pozostały obszar kraju pod wpływem płytkiej zatoki niżowej.

Przez województwa zachodnie przebiega południkowo ułożony, pofalowany front atmosferyczny. Zachodnia część kraju pozostaje w wilgotnej i ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, a nad wschodnią napływa chłodniejsze i suche powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1008 hPa i będzie ulegać wahaniom z niewielką tendencją spadkową.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie wzrastające do dużego i po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st.C, 23 st.C na wschodzie, 24 st.C w centrum, do 26 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl