fot. WOT

Szkolenie podkarpackich terytorialsów

Trwa szkolenie zintegrowane, podstawowe i wyrównawcze podkarpackich terytorialsów. Wszystkie zajęcia odbywają się na poligonie w Nowej Dębie. Szkolenie stanowi podsumowanie 3-letniej pracy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zwieńczeniem wysiłku ochotników, którzy wstąpili w szeregi terytorialsów, będzie uroczysta przysięga wojskowa 30 sierpnia w Nowej Dębie.

Po ukończeniu 3-letniej służby żołnierze Wojskowej Obrony Terytorialnej mogą podjąć służbę zawodową. Szczegóły podaje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Jest to przepustka, żeby dostać się do służby zawodowej. Najpierw trzeba odbyć, ten cały cykl 3-letniego szkolenia. Natomiast, żeby w ogóle ruszyć dalej, to na zakończenie tego szkolenia zintegrowanego żołnierze przejdą tzw. sprawdzian końcowy, który będzie przepustką do szkolenia zaawansowanego – mówi kpt. Witold Sura.

W 3. Podkarpackiej Brygadzie służy obecnie blisko 3 tys. 600 żołnierzy. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

W czasie pokoju terytorialsi angażują się m.in. w przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W czasie wojny wspierają wojska operacyjne w strefie działań bojowych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl