Dolnośląskie: ulewy zalały budynki w Kłodzku i kotlinie; 28 interwencji strażaków

Już 28 razy interweniowali w ciągu dwóch godzin strażacy z Kłodzka i okolic Kotliny Kłodzkiej. Ulewne deszcze spowodowały zalania budynków, piwnic, podtopienia ulic. Liczba interwencji na pewno wzrośnie, choć deszcz przestał padać.

Dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej bryg. Adam Holak w sobotę poinformował, że ulewne deszcze trwały kilka godzin i pierwsze zgłoszenia o interwencję otrzymano po godz. 15.00.

„To są przede wszystkim zalania piwnic i budynków. Kanalizacja burzowa nie była w stanie przyjąć takiej ilości wody i wybijało na ulice studzienkami. Zgłoszeń jest tak dużo, że musieliśmy je poszeregować i wyjeżdżamy po kolei w miarę możliwości” – powiedział strażak.

Dodał, że dotychczas wykonano 28 interwencji, ale ich liczba będzie na pewno większa, choć w Kotlinie Kłodzkiej przestało już padać. Ulewy przesunęły się nad Opolszczyznę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl