fot. PAP/Leszek Szymański

Szefowie MSZ Polski i Estonii za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji

Polska i Estonia chcą zaostrzenia sankcji wobec Rosji – deklarowali po rozmowach w Warszawie szefowie resortów spraw zagranicznych obu państw. Obaj politycy w tym tygodniu złożyli wizyty w Kijowie. Warszawa i Tallin opowiadają się również za dalszym wsparciem broniącej się Ukrainy.

„Wspólnie z Estonią zabiegamy o to, by Ukraina nie była osamotniona w walce przeciwko agresorowi” – mówił szef polskiej dyplomacji, Zbigniew Rau. Szef MSZ wymienił w tym kontekście zarówno pomoc polityczną i dyplomatyczną, jak i wojskową.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1555489092640677888

– Wsparcie dla tego kraju musi pozostawać najwyższym priorytetem tak długo, jak Ukraina tego wsparcia będzie potrzebować. Jesteśmy przekonani co do konieczności nie tylko utrzymania sankcyjnej presji wobec Rosji, ale także co do zasadności jej znaczącego zwiększenia –  

Także szef estońskiej dyplomacji opowiedział się za koniecznością zwiększenia wysiłków na rzecz restrykcji wobec Rosji za jej agresję na Ukrainę.

Estoński MSZ chce, by do kolejnego pakietu unijnych sankcji wpisano zawieszenie wydawania wiz Rosjanom wjeżdżającym do krajów UE i strefy Schengen.

Wniosek Estonii wstępnie popiera Polska, ale – jak powiedział w ubiegłym tygodniu rzecznik rządu, Piotr Müller – Warszawa czeka na szczegóły rozwiązania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl