fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Szefowa MSWiA do SOP: dbacie o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie

W profesjonalny sposób dbacie o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie – napisała szefowa MSWiA Elżbieta Witek do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SOP w dniu święta formacji. Szefowa życzyła im m.in. służby dającej poczucie zawodowego spełnienia.

Życzenia minister Elżbiety Witek z okazji Święta Służby Ochrony Państwa opublikowano dzisiaj na stronie internetowej resortu. Szefowa resortu podziękowała w nich funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym formacji za codzienną służbę i pracę.

Według minister, realizacja zadań, do których została powołana SOP, wymaga od jej funkcjonariuszy wyjątkowych predyspozycji i doświadczenia.

„Dzięki tym cechom w profesjonalny sposób dbacie o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie” – podkreśliła.

„Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym życzę służby dającej poczucie zawodowego spełnienia. Niech będzie ona źródłem satysfakcji i siły niezbędnej do podejmowania codziennych wyzwań” – napisała Elżbieta Witek.

Z okazji święta SOP dzisiaj w siedzibie formacji odbywają się uroczystości z udziałem m.in. szefowej MSWiA, wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, a także nowego komendanta SOP Pawła Olszewskiego. W jej ramach odbędzie się m.in. promocja funkcjonariuszy SOP na pierwszy stopień oficerski.

SOP powołano w miejsce Biura Ochrony Rządu, a jej zadania nie ograniczają się tylko do działań ochronnych VIP-ów i najważniejszych obiektów. SOP ma też zadania polegające na rozpoznawaniu i zapobieganiu przestępstwom m.in. przeciwko Polsce, życiu lub zdrowiu, bezpieczeństwu powszechnemu, bezpieczeństwu w komunikacji, porządkowi publicznemu, zamachom i czynnej napaści, skierowanym przeciwko ochranianym osobom oraz bezpieczeństwu ochranianych obiektów.

PAP/RIRM

drukuj