Szef MSZ Ukrainy o ataku w Kerczu: doprowadziła do tego Rosja

Do tragedii w Kerczu na zaanektowanym Krymie, gdzie w wyniku ataku w szkole zginęło w środę co najmniej 19 osób, doszło z winy Rosji – ocenił minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin.

„Przede wszystkim nie chciałbym, żeby ukraińska reakcja na tragedię w Kerczu nazywana była cyniczną. Współczujemy rodzinom ofiar” – napisał na Twitterze.

„Całkowicie uczciwe i uzasadnione jest jednak pytanie: czy podobny horror byłby możliwy bez atmosfery, która panuje w Rosji i którą przyniosła ona na spokojny półwysep?” – dodał Klimkin.

W środę w technikum w Kerczu 18-letni uczeń otworzył ogień z broni palnej do uczniów i nauczycieli. Zginęło 19 osób. Sprawca popełnił samobójstwo. Doszło również do eksplozji ładunku wybuchowego. Poszkodowanych zostało ponad 50 osób.

Ponad 140-tysięczny Kercz leży na wschodnim krańcu Półwyspu Krymskiego, który w 2014 roku został zaanektowany przez Rosję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl