fot. flickr.com

Szef MSWiA o profanacji wizerunku Matki Boskiej w Płocku: kulturowe barbarzyństwo

Jedną z płockich parafii oklejono plakatami z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, na którym postacie Maryi i Dzieciątka otoczone są nimbami w barwach tęczy. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych „happeningów” na kulturowe barbarzyństwo – podkreślił szef MSWiA Joachim Brudziński.

Do zdarzenia doszło w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. W sobotę rano parafianie poinformowali jej proboszcza, że zauważyli wokół kościoła, m.in. na koszach i przenośnych toaletach, plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka zamiast złotego koloru miały barwy tęczy.

Szef MSWiA profanację tę nazwał „kulturowym barbarzyństwem” i zapowiedział, że sprawą z urzędu zajmie się policja.

„Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych >>happeningów<< na tego typu #kulturowebarbarzyństwo” – napisał w sobotę na Twitterze Joachim Brudziński.

Jak poinformowała PAP sierż. szt. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej w Płocku, czynności w tej sprawie podejmują funkcjonariusze tamtejszej policji.

PAP/RIRM

drukuj