Szef MSWiA: Gdyby nie faszystowskie symbole, policja nie musiałaby interweniować

Gdyby nie faszystowskie i nazistowskie symbole, to polska policja nie musiałaby interweniować – napisał w niedzielę na Twitterze szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, odnosząc się do demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego w Katowicach.

Zaplanowany na niedzielę przemarsz przez centrum Katowic nie doszedł do skutku – został zakłócony przez kontrmanifestację. Demonstrację środowisk narodowych rozwiązano, policja użyła siły i gazu, zatrzymano co najmniej 8 osób.

O pilną interwencję w tej sprawie zwrócił się na Twitterze do szefa MSWiA prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

„Potrzeba pilnej interwencji @jbrudzinski. Policja w Katowicach ochraniała dziś lewaków blokujących manifestację ku czci Powstańców Śląskich” – napisał Robert Winnicki, dodając, że „brutalnie interweniowała wobec uczestników marszu, a 4 zatrzymała”.

„Wszystko przez to, że prezydent Krupa (kandydat PiS) kazał rozwiązać marsz!” – dodał poseł.

„Panie Pośle, gdyby Pan wpłynął na organizatorów narodowych demonstracji, aby skuteczniej eliminowali ze swoich szeregów idiotów eksponujących faszystowskie i nazistowskie symbole, to polska policja nie musiałaby interweniować” – napisał w odpowiedzi Winnickiemu szef MSWiA Joachim Brudziński.

Dodał, że „Ruch Narodowy nie byłby kompromitowany w oczach Polaków”.

Szef resortu w kolejnym wpisie zwrócił uwagę, że „skoro polska Policja z jednej strony atakowana jest za wspieranie nazistów i faszystów przez takiego >>antyfaszystowskiego demokratę<< jak poseł Szczerba, a z drugiej strony za wspieranie lewaków przez Winnickiego, to znaczy, że dobrze wykonuje swoją pracę”.

Wśród kontrmanifestantów, którzy blokowali w niedzielę marsz narodowców byli m.in. działacze Obywateli RP, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Aktywiści siadali na ulicy, blokując przejście; policja usuwała ich na bok. Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl