fot. PAP/Marcin Obara

Szef MSWiA: bezpieczeństwo na wakacjach zależy także od nas samych

Bezpieczeństwo osób wypoczywających na wakacjach zależy nie tylko od odpowiedzialnych za to służb, ale w dużym stopniu także od nas samych – przekonuje szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W związku z zakończeniem roku szkolnego minister apeluje o rozwagę.

Podczas briefingu w Zegrzu Południowym Mariusz Błaszczak ostrzegał, że „policja będzie bezwzględna wobec piratów drogowych, którzy zagrażają bezpieczeństwu na drogach”.

Jak mówił, także policja rzeczna, odpowiedzialna za bezpieczeństwo nad wodą, jest przygotowana do działań. „Nie możemy zapewnić stuprocentowego bezpieczeństwa, bo bardzo wiele zależy od postawy wypoczywających” – powiedział minister Błaszczak.

– Zwracam się z apelem do wszystkich tych, którzy wypoczywają lub będą wypoczywać, żeby pamiętali o zagrożeniach, żeby żadnych nie lekceważyli – dodał Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA przekazał, że wystosował pismo do wojewodów, w którym poprosił o zwracanie uwagi na stan bezpieczeństwa w miejscach turystycznych.

Minister przyznał w piątek w Zegrzu kolejne medale w ramach akcji „Młody Bohater”, która promuje szlachetne postawy dzieci i młodzieży. Nagrodzona czwórka dzieci wezwała karetkę do starszego mężczyzny, który zasłabł.

– To bardzo ważne, by zareagować, widząc, że dzieje się komuś coś złego, by nie przejść obojętnie. Możecie być dumni ze swojej postawy, uratowaliście życie drugiemu człowiekowi – mówił do dzieci szef MSWiA.

Oprócz wyróżnienia i słów uznania na „Młodych Bohaterów” czekały hulajnogi i kaski.

PAP/RIRM

drukuj