fot. PAP/EPA

Szef MSW Bawarii: Sprawca poważnego przestępstwa posiadający podwójne obywatelstwo powinien utracić niemiecki paszport

Każdy sprawca poważnego przestępstwa posiadający podwójne obywatelstwo powinien utracić niemiecki paszport – mówi szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bawarii. Jak piszą niemieckie media, do tego będzie jednak potrzebna zmiana konstytucji.

„Powinna istnieć możliwość odebrania niemieckiego obywatelstwa przestępcy posiadającemu podwójne obywatelstwo, jeśli popełnił poważne przestępstwa i w ten sposób poważnie naruszył podstawowe interesy naszej społeczności” – to słowa przedstawiciela chadeków, Joachima Herrmanna.

Chodzi o ciężkie przestępstwa, takie jak morderstwo czy gwałt.

„Kto dopuszcza się takich rzeczy, nie powinien już móc powoływać się na przywileje niemieckiego obywatela. Zamiast tego trzeba umożliwić powrót do krajów pochodzenia tym osobom, których dalszy pobyt poważnie szkodzi interesom naszej społeczności” – oświadczył Joachim Herrmann.

Jak dodał polityk, planowana przez rząd federalny reforma prawa dotyczącego obywatelstwa wzmacnia konieczność takich działań. Wszystko przez to, że w myśl proponowanych przepisów łatwiej będzie o otrzymanie niemieckiego obywatelstwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl