Szef MRiRW: Rolnictwo zadaniem strategicznym państwa

Rolnictwo, produkcja żywności oraz rozwój obszarów wiejskich są strategicznym zadaniem państwa – powiedział minister Krzysztof Jurgiel. Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi przedstawił w Senacie informacje dotyczącą programu działań ministerstwa na lata 2015-2019.

Minister zwrócił uwagę, że wyzwaniem na najbliższe lata jest podniesienie konkurencyjności polskiej gospodarki rolno-żywnościowej oraz poprawienie pozycji polskich rolników, przetwórców i producentów rolnych. Zapowiedział także nowelizacje kilku ustaw m.in. o ubezpieczeniu upraw i zwierząt czy sprzedaży detalicznej, które mają w tym pomóc.

Minister Jurgiel jako główny cel postawił ustabilizowanie ekonomiczne, ekologiczne i społeczne polskiego rolnictwa.

Mamy osiem obszarów w których podejmowane są działania, które mają wprowadzić stabilizację jeśli chodzi o rolnictwo, a także działania dotyczące rozwoju obszarów wiejskich. Ten rząd przyjął zasadę, że rolnictwo i produkcja żywności są zadaniem strategicznym państwa. Nie są to tylko zadania resortu rolnictwa, ale całego rządu, co ma odzwierciedlenie też we wszystkich dokumentach rządowych; szczególnie tzw. program Morawieckiego dotyczący rozwoju gospodarczego Polski – wskazał minister Krzysztof Jurgiel.

Minister poinformował też, że w czerwcu odbędzie się spotkanie ministrów w ramach Trójkąta Weimarskiego.  Szefowie resortów rolnictwa Francji, Niemiec i Polski będą dyskutować na temat trudnej sytuacji w europejskim rolnictwie.

Dziś minister Jurgiel spotka się natomiast z partnerami z Grupy Wyszehradzkiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl