Szef MON z wizytą u polskich żołnierzy w Afganistanie

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z polskimi żołnierzami stacjonującymi w Afganistanie. Szef MON podziękował rodakom za ich służbę, a także złożył życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Antoni Macierewicz, jako pierwszych odwiedził żołnierzy wojsk specjalnych, którzy swoją bazę mają w Kandaharze. Podczas spotkania szef polskiego MON podziękował wojskowym za ich nienaganną i pełną poświęcenia służbę. Następnie podzielił się z nimi opłatkiem.

Minister wspomniał także o poległych na misjach żołnierzach. Podkreślił, że ich krew nie została przelana na darmo.

– Dzieląc się tym opłatkiem mamy w pamięci waszych najbliższych, tych którzy polegli tutaj w Iraku, ale także tych wszystkich, którzy polegli w ostatnich latach służąc Ojczyźnie. Myślę tutaj także o tych, którzy zginęli  nad Smoleńskiem, o żołnierzach polskich i przede wszystkim o zwierzchniku sił – panu prezydencie Lechu Kaczyńskim –  powiedział Antonii Macierewicz, minister obrony narodowej.

Szef MON zapewnił żołnierzy o tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze będzie o nich pamiętało, gdyż stanowią chlubę polskiej armii.

– W imieniu rządu premier Beaty Szydło mogę wam zagwarantować, że ta krew będzie na zawsze służyła Polsce, będzie fundamentem jej siły i niepodległości – zaznaczył Antonii Macierewicz.

Minister Antoni Macierewicz spotkał się także z żołnierzami służącymi w bazie Gamberi i Bagram. Podczas każdej z tych wizyt minister rozmawiał z dowódcami o aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w regionie, a także zadaniach, jakie wypełniają w misji w Afganistanie nasi żołnierze.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl