fot. PAP/Jakub Kamiński

Szef MON podpisał Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych do 2026 r. o wartości 185 mld zł

Podpisałem Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych do 2026 roku; ten plan zakłada modernizację o wartości 185 mld złotych – poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Nowoczesny sprzęt ma co do zasady trafiać na wschód kraju – zapowiedział.

Mariusz Błaszczak podkreślił podczas konferencji prasowej, jest to jeden z najważniejszy dokumentów planistycznych mających wpływ na rozwój polskiego wojska.

Szef MON poinformował, że nowy plan zakłada modernizację o wartości 185 mld zł. Jest to o 45 mld zł więcej niż w planie poprzednim.

„Jest to rekordowy plan, jeżeli chodzi o wartość” – podkreślił minister obrony.

Mariusz Błaszczak zapowiedział, że „co do zasady” nowoczesny sprzęt będzie kierowany na wzmocnienie wschodniej flanki kraju. W tym kontekście przypomniał, że powołał już czwartą dywizję, która ma operować właśnie na wschodzie.

„Wzmocnienie flanki wschodniej jest działaniem zorientowanym na wzmocnienie Wojska Polskiego, ale stanowi znaczące wzmocnienie całej wschodniej flanki NATO” – podkreślił szef MON.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl