fot. https://twitter.com/Szafarowicz2001

Szef MEiN ws. ukarania studenta UW: Podejmujemy działania, które będą zmierzały do zaprzestania tego rodzaju działań w innych uniwersytetach

Podejmujemy wszystkie działania w ministerstwie edukacji, które będą zmierzały do tego, żeby zaprzestać tego rodzaju działań w samym Uniwersytecie Warszawskim czy w innych uniwersytetach – powiedział w czwartek minister edukacji Przemysław Czarnek, odnosząc się do ukarania działacza młodzieżówki PiS, Oskara Szafarowicza, przez UW.

Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Warszawskiego zadecydowała we wtorek o ukaraniu naganą z ostrzeżeniem działacza młodzieżówki PiS Oskara Szafarowicza. Przedmiotem sprawy była aktywność publiczna działacza młodzieżówki „niezgodna z kodeksem etyki studenta Uniwersytetu Warszawskiego”.

„To typowy marksistowski, komunistyczny zamordyzm, który, niestety, panuje w UW, czego przykładem jest to skandaliczne orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej” – mówił Przemysław Czarnek.

Podkreślił, że Oskar Szafarowicz został skazany na karę nagany za to, że „udziela się publicznie w mediach społecznościowych.

„Nawet dokładnie nie ma informacji, za co” – powiedział minister.

Jak dodał, „wszyscy możemy być skazani dzisiaj za wszystko”.

„To nie jest domena uniwersytetów, to nie są kompetencje komisji dyscyplinarnych, wiedzą to władze UW, podejmujemy wszystkie działania w ministerstwie edukacji, które będą zmierzały do tego, żeby zaprzestać tego rodzaju działań w samym UW czy w innych uniwersytetach” – wskazał Przemysław Czarnek.

Szef resortu zwrócił uwagę, że „uniwersytet jest przestrzenią wolności, a nie oceny tego, czy ktoś może czy nie może udzielać się publicznie w mediach społecznościowych”.

PAP

drukuj